Ćwierćfinaliści Pucharu Azji wyłonieni. Japonia w drodze po piąty tytuł

Akt. 31/01/2024, 22:30 GMT+1

Drużyny Japonii i Iranu uzupełniły grono ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Azji. Reprezentacja z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonała 3:1 Bahrain, a Iran po remisie 1:1 wygrał z Syrią w rzutach karnych 5:3. Ćwierćfinały zaplanowano na 2 i 3 lutego.

Mundial w Katarze: Mecz Japonia - Chorwacja

Japonia, która walczy o piąty w historii triumf w tym turnieju, zwyciężyła po golach Ritsu Doana (31.), Takefusy Kubo (49.) i Ayase Uedy (72.). Ten ostatni trafił też do niewłaściwej bramki, zmniejszając straty Bahrajnu (64.).
- Poziom piłkarski Pucharu Azji wzrósł, wszystkie drużyny są coraz lepsze. Ale choć rywale są coraz mocniejsi, to i my się rozwinęliśmy. A to zasługa piłkarzy. Ale nie sądzę, że zagraliśmy dziś na sto procent, nadal możemy się poprawić - powiedział selekcjoner zwycięzców Hajime Moriyasu.
Trenerem rywali jest Argentyńczyk Juan Antonio Pizzi, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentacje Chile i Arabii Saudyjskiej.
- To był trudny mecz, przeciwnicy byli silniejsi, lepsi technicznie i fizycznie. W ich drużynie są zawodnicy o wielkich umiejętnościach indywidualnych. Taką samą jakość mieli nawet rezerwowi - analizował.

Japonia wygrała z Bahrainem i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Azji

Japonia z Iranem o półfinał

W sobotnim ćwierćfinale w Ar-Rajjan Japonia zagra z Iranem, który dopiero w rzutach karnych wyeliminował Syrię. W tym spotkaniu wyróżnił się 31-letni napastnik zwycięzców Mehdi Taremi. Najpierw pozytywnie, zdobywając bramkę z rzutu karnego na 1:0 w 34. minucie, a w końcówce wręcz przeciwnie - w doliczonym czasie zobaczył czerwoną kartkę i osłabił swój zespół tuż przed dogrywką. W międzyczasie Syria wyrównała, gdy "jedenastkę" wykorzystał Omar Khrbin (64.).
Również w sobotę broniąca tytułu reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Uzbekistanem, a dzień wcześniej o awans do półfinału powalczą Tadżykistan z Jordanią i Australia z Koreą Południową.