Xavi Hernandez i Raphinha zawieszeni na dwa mecze

Akt. 17/08/2023, 16:20 GMT+2

Xavi Hernandez i Raphinha, ukarani czerwonymi kartkami w niedzielnym meczu z Getafe (0:0), nie pomogą Barcelonie w dwóch najbliższych kolejkach ligi hiszpańskiej. Komisja ds. Rozgrywek ukarała trenera i skrzydłowego.

Trening Barcelony przed meczem z Interem w 3. kolejce Ligi Mistrzów

W niedzielnym meczu 1. kolejki LaLiga padł bezbramkowy remis, ale więcej niż o samej grze mówiło się o kontrowersji z niepodyktowaniem rzutu karnego dla Dumy Katalonii, ponad 25 minutach doliczonych łącznie przez arbitra, nieczystych zagraniach, wielu kartkach żółtych i trzech czerwonych.

Sięgną też do kieszeni

Dwie otrzymali mistrzowie Hiszpanii. W 43. minucie Raphinha za uderzenie rywala w głowę, a w 70. minucie trener Xavi za kwestionowanie decyzji arbitra. Obaj zostali wykluczeni przez Komitet ds. Rozgrywek z udziału w następnych dwóch ligowych meczach Barcelony - z Cadizem i Villarrealem.

Raphinha nie dokończył pierwszej połowy meczu z Getafe

Ponadto, jak donosi kataloński "Sport", 700 tysięcy euro będzie musiał zapłacić klub, a po 600 tys. piłkarz i trener. Xavi i tak może mówić o szczęściu, bo komitet nie rozpatrywał krytyki szkoleniowca na pomeczowej konferencji prasowej, gdy stwierdził, że sędzia "wymyślił" zagranie ręką Gaviego w sytuacji faulu na Ronaldzie Araujo.