Real Madryt pokonał Sevillą. Gol Modricią ozdobą spotkania

Akt. 25/02/2024, 23:13 GMT+1

Real Madryt mknie po mistrzostwo Hiszpanii nawet w meczach, które stołecznemu klubowi nie udają się w pełni. Tak też było w 26. kolejce Primera Division w spotkaniu z Sevillą, wygranym 1:0 po efektownym golu Luki Modricia.

RB Lipsk - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Zdecydowaną historią niedzielnego spotkania na Santiago Bernabeu był powrót na stadion Sergio Ramosa. Legendarny obrońca, który w Madrycie grał w latach 2005-2021, znów miał okazję zaprezentować się przed swoimi kibicami, dziś już w barwach innego zespołu.
Wychowanek Sevilli, który to jednak w Realu święcił największe triumfy kariery, został miło przywitany przez miejscowych fanów. Rozgrzewkę w jego wykonaniu skwitowała gorąca owacja z trybun.

Błysk magii Modricia

Mimo to już w trakcie samej rywalizacji na sentymenty miejsca nie było. Niestety, ale długimi fragmentami na konkrety także. Akcje gospodarzy były raczej zachowawcze, pozbawione intensywności. Goście zaś postanowili przede wszystkim zamurować dostęp do własnej bramki, o przeciwnej zbytnio nie myśląc.
Dosyć niespodziewanie na pierwszy plan wyszła zatem niecodzienna historia, czyli kontuzja arbitra. Sędzia główny Isidro Díaz de Mera Escuderos doznał urazu łydki, był opatrywany przy linii bocznej i po kilkuminutowej przerwie w drugiej połowie został zastąpiony przez Carlosa Fernandeza Buergo, czwartego, rezerwowego arbitra.
I to właśnie Buergo wskazał na środek boiska w 81. minucie. Wówczas kolejny raz w karierze swoją piłkarską nieśmiertelnością wykazał się Luka Modrić, który kapitalnym uderzeniem od słupka zapewnił zespołowi trzy punkty.
Trzy punkty, które dają już w sumie osiem przewagi nad drugą w tabeli Barceloną i dziewięć nad trzecią Granadą (ma mecz mniej). Kolejne mistrzostwo Realu krok po kroku, coraz bliżej.

Real Madryt - Sevilla 1:0

Bramka: Luka Modrić (81.)