Real zaspał minutę przed końcem. Atletico wyrwało punkt w derbach

04/02/2024, 23:02 GMT+1

Real Madryt miał ponownie udowodnić, jak solidną piłkę prezentuje w tym sezonie. Zawodnicy Carlo Ancelottiego przez większość spotkania 23. kolejki Primera Division prowadzili 1:0 z wymagającym dla nich Atletico, ale w końcówce zabrakło im koncentracji. Ostatecznie w derbach miasta padł remis 1:1.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Królewski klub rozgrywa dotychczas właściwie perfekcyjny sezon, punktując z dużą regularnością i wygrywając większość spotkań często nawet samą klasą swoich piłkarzy. Kamieniem w bucie pozostawał jednak rywal zza miedzy.

Pozwolili się zaskoczyć

Obie ekipy spotkały się jak dotąd trzykrotnie - z dwóch starć zwycięsko wychodziło Atleti. Jeszcze we wrześniu wygrało 3:1 u siebie w lidze, by w styczniu zwyciężyć 4:2 po emocjonującym spotkaniu w Pucharze Króla. Realowi z dobrych wspomnień pozostawało jedynie niewiarygodne widowisko i triumf 5:3 w Superpucharze Hiszpanii.
Paradoksalnie w pierwszej połowie goście nie sprawili mimo to aktualnym wicemistrzom kraju zbyt wiele problemów. To Real grał tak, jak sobie w ten wieczór zaplanował, kontrolując też względnie szybko wynik. W 20. minucie w pole karne wbił się i z gapiostwa defensorów rywali skorzystał Brahim Diaz, który sprytnym uderzeniem znalazł sposób na Jana Oblaka.
Piłkarze Diego Simeone trochę rezonu odzyskali dopiero po przerwie, gdy wreszcie zaczęli odważniej atakować. Stefan Savić chwilę po zmianie stron strzelił nawet gola głową po rzucie rożnym, ale trafienie zostało anulowane ze względu na pozycję spaloną jednego z jego kolegów. Kilkukrotnie w różnych okolicznościach swojej szansy szukał też Antoine Griezmann.
I gdy wydawało się, że Real wytrzyma jednak to, w jaki sposób rywale podkręcili tempo, nadeszła trzecia minuta doliczonego czasu gry. Wówczas w podobnym miejscu co wcześniej Diaz znalazł się Marcos Llorente, energicznie nabiegł na podbitą piłkę i trafił idealnie głową od poprzeczki.
W derbach Madrytu podział punktów, z którego cieszy się przede wszystkim druga w tabeli Girona, mająca do prowadzącego Realu wciąż tylko dwa punkty straty.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1

Bramki: Brahim Diaz (20.) - Marcos Llorente (90+3.)