Primera Division. Cadiz - Real Madryt. Wynik i relacja z meczu

Mateusz Kalina

26/11/2023, 20:30 GMT+1

Niespodzianki nie było. Real Madryt wygrał na wyjeździe z Cadiz 3:0. Bohaterem meczu był Rodrygo, który zdobył dwie bramki. Miałby również asystę, jednak kuriozalnie pod bramką rywali zachował się Joselu.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Tylko do 14. minuty Cadiz skutecznie odpierał ataki Królewskich. Wtedy to w polu karnym gospodarzy przedarł się przez defensywę Rodrygo i mierzonym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Był to jego czwarty ligowy gol w tym sezonie.

Rodrygo strzela gola na 1:0 w meczu z Cadiz

Kuriozalne zachowanie Joselu

Ten sam zawodnik był jednym z dwóch głównych bohaterów kuriozalnej sytuacji, do której doszło po przerwie. Brazylijczyk w polu karnym podał do Joselu. Ten, mając przed sobą pustą bramkę najprawdopodobniej myślał, że jest na spalonym i nie zdecydował się trącić futbolówki, która ostatecznie wyleciała za boisko. Powórka pokazała, że spalonego raczej nie było, a jeśli był, to potrzebne by było dokładne sprawdzenie sytuacji przez VAR. Dziwne zachowanie napastnika, gra się przecież do gwizdka sędziego.

Rodrygo po raz drugi

W 63. minucie gospodarzy uratował słupek po strzale Luki Modricia. W kolejnej akcji Conan Ledesma musiał już ponownie wyciągać piłkę z siatki. Znów indywidualną akcją popisał się Rodrygo i strzelił w sposób niemal identyczny, jak za pierwszym razem.
Na 3:0 Real podwyższył w 74. minucie. Z bliska trafił niezawodny Jude Bellingham. Dla Anglika była to już 11. bramka w tym sezonie w Primera Division.
Królewscy bez większych problemów pokonali na wyjeździe Cadiz. Jedyną złą informacją dla kibiców Realu po tym meczu jest uraz, którego nabawił się Modrić. Chorwat z grymasem bólu musiał opuścić boisko w 69. minucie.
Cadiz - Real Madryt 0:3 (0:1)
Bramki: Rodrygo 14', 64', Bellingham 74'