Mouctar Diakhaby, obrońca Valencii, doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji w meczu z Realem Madryt

Akt. 05/03/2024, 09:04 GMT+1

Mouctar Diakhaby, obrońca Valencii, doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji podczas ligowego meczu z Realem Madryt. Poruszeni dramatem Gwinejczyka byli zawodnicy obu zespołów.

RB Lipsk - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Była 86. minuta sobotniego szlagieru ligi hiszpańskiej. Akcja toczyła się pod polem karnym Valencii, gdy upadający na murawę obrońca Królewskich Aurelien Tchouameni z całym impetem wpadł w Diakhaby'ego. Prawe kolano defensora gospodarzy znacząco wygięło się w sposób nienaturalny.
"Krzyki bólu niosły się po całej Mestalli" - relacjonował na swojej stronie internetowej dziennik "AS".

Mouctar Diakhaby opuścił boisko na noszach

Pozostali zawodnicy obu ekip zaczęli nerwowo reagować, niektórzy łapali się za głowę, widząc rozgrywający się dramat Diakhaby'ego. Przy nim natychmiast pojawili się medycy. Gwinejski piłkarz francuskiego pochodzenia opuścił boisko na noszach. Przerwa w grze trwała kilka minut.

Piłkarze Valencii i Realu byli poruszeni dramatem Mouctara Diakhaby'ego

Na razie nie wiadomo, jak poważnej kontuzji doznał Diakhaby. Valencia nie wydała oświadczenia w tej sprawie.
Ostatecznie padł remis 2:2, a pod koniec spotkania miała miejsce olbrzymia kontrowersja. W 99. minucie goście z Madrytu strzelili gola, który powinien dać im zwycięstwo, ale nie został on uznany, bo w środku akcji sędzia niespodziewanie zakończył mecz.