Luka Modrić nie przedłuży wygasającego z końcem sezonu kontraktu z Realem Madryt. Taką informację przekazały hiszpańskie media na czele z portalem "Relevo". Chorwat miałby tym samym opuścić ekipę Królewskich po 12 latach spędzonych w Primera Division.

RB Lipsk - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Środkowy pomocnik dołączył do Realu z Tottenhamu Hotspur w 2012 roku za 35 milionów euro.

Wiele sukcesów Modricia

W 515 meczach w ekipie Królewskich strzelił 38 goli i zanotował 83 asyst. Z madrytczykami trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, dwukrotnie mistrzostwo Hiszpanii oraz dwukrotnie Puchar Króla.
W dorobku ma także cztery Superpuchary UEFA oraz cztery tytuły w klubowych mistrzostwach świata.
W 2018 roku Modrić doszedł z reprezentacją Chorwacji do finału mundialu w Rosji, gdzie jego drużyna przegrała z Francją (2:4).
Po mistrzostwach otrzymał Złotą Piłkę i przerwał tym samym dominację Portugalczyka Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego z Argentyny, którzy zdobywali tę nagrodę w latach 2008-2017.
We wtorek piłkarze Realu pokonali na wyjeździe RB Lipsk 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pomocnik spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.
Łącznie w tym sezonie rozegrał w klubie 1374 minut i coraz częściej brakowało go w pierwszym składzie Królewskich.