Błąd za błędem. Gündogan wykorzystał prezent obrońców Realu

Mateusz Kalina

Akt. 28/10/2023, 18:16 GMT+2

Po pierwszej połowie El Clasico większe powody do zadowolenia mieli kibice Barcelony. Po golu Ilkaya Gündogana Duma Katalonii prowadziła 1:0. Pomocnik gospodarzy skorzystał z błędów Aureliena Tchouameniego i Davida Alaby.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Blaugrana bardzo szybko objęła prowadzenie w klasyku z Realem Madryt. Już w 6. minucie wynik meczu otworzył Gündogan, który do końca poszedł za piłką.
Wszystko zaczęło się od niefortunnego zagrania Tchouameniego, który niedokładnie podał w kierunku własnej bramki. Wydawało się, że ze skuteczną interwencją zdąży Alaba, ale Austriak nabił szarżującego w polu karnym Gündogana.
Piłkarz Barcelony w kluczowym momencie zachował zimną krew i ze spokojem pokonał Kepę Arrizabalagę.

"Lewy" na ławce

El Clasico na ławce rezerwowych rozpoczął napastnik Blaugrany Robert Lewandowski, który powraca po kontuzji. Na boisku pojawił się w 61. minucie, zmieniając Ferrana Torresa.