Zabójcza końcówka. Największa rewelacja w Europie znów liderem

Akt. 02/12/2023, 18:31 GMT+1

Girona pozostaje jedną z najpiękniejszych historii w tym sezonie w europejskich ligach. Klub z Katalonii powrócił na pozycję lidera Primera Division, wygrywając 2:1 z Valencią w sobotnim meczu 15. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Girona ograła wielki Real

Dzięki ekipie z Estadio Municipal de Montilivi nietrudno o wspomnienia pamiętnego sezonu 2015-2016 w wykonaniu Leicester City, gdy angielski kopciuszek ku zaskoczeniu całej Europy podbił potężną Premier League. Co prawda sezon jest na wciąż relatywnie wczesnym etapie, natomiast zespół z małego katalońskiego miasta zadziwia coraz bardziej.

Snajperski nos

Potwierdziło się to także w sobotę, w starciu z byłą już potęgą hiszpańskiego futbolu, czyli Valencią. Gracze Michela wykazali się bowiem tego dnia godnymi mistrza wytrwałością i niezłomnością charakteru.
Przez większość drugiej połowy prowadziła drużyna z Walencji, gdy skutecznością i sprytem pod bramką rywali w 56. minucie wykazał się Hugo Duro. Girona nic sobie z tego mimo wszystko nie zrobiła i sprawę zwycięstwa załatwiła w końcówce momentalnie, między 82. a 86. minutą.
Wszystko dzięki doświadczeniu Christiana Stuaniego. Ten najpierw na dalszym słupku zamknął niebezpiecznego dośrodkowanie jednego z kolegów, by po dłuższej chwili ubiec rywala i w trudnej sytuacji (znów po asyście Yana Couto) wykazać się snajperskim nosem.
Półmetek sezonu w Hiszpanii coraz bliżej, a Girona jest ponownie liderem. Nad Realem Madryt ma trzy punkty przewagi, lecz ten o 18:30 podejmie Granadę i jak wygra, zamieni się miejscami z niespodziewanym rywalem w mistrzowskim wyścigu.

Girona - Valencia 2:1

Bramki: Christian Stuani (82., 88.) - Hugo Durro (56.)