Przełamanie Lewandowskiego. Na gola czekał od końca września

Akt. 12/11/2023, 18:21 GMT+1

Robert Lewandowski z bramką w niedzielnym spotkaniu FC Barcelona z Deportivo Alaves. Po trafieniu Polaka gospodarze doprowadzili do remisu 1:1. Potem doświadczony napastnik pewnie wykorzystał rzut karny. Duma Katalonii ostatecznie wygrała 2:1.

La Liga: Barcelona - Alaves (źr. Getty Images)

Lewandowski w ostatnim czasie był niemiłosiernie krytykowany przez ekspertów i kibiców. W niedzielę wyszedł w pierwszym składzie.
Jego zespół przegrywał z Alaves od 18. sekundy. Polak doprowadził do remisu w 53. minucie. Wykorzystał dośrodkowanie Kounde i ładnym strzałem głową z około dziesięciu metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

Wreszcie przełamanie

Dla 35-latka to było szóste trafienie w Primera Division w 11. występie w tym sezonie.
Poprzednią bramkę zdobył 23 września w meczu ligi hiszpańskiej z Celtą Vigo. Potem miał problem z kontuzją nogi i długo nie grał. Po powrocie nie prezentował się dobrze. Pojawiały się głosy, że w klubie myślą o rozstaniu się z nim w lecie przyszłego roku, a więc 24 miesiące przed końcem umowy.
25 minut po pierwszym niedzielnym golu, Lewandowski strzelił kolejnego. W pewny sposób wykorzystał rzut karny.
Ostatecznie FC Barcelona wygrała 2:1. Po 13 spotkaniach podopieczni Xaviego mają na koncie 30 punktów i zajmują trzecie miejce. Prowadzi z Girona (34) przed Realem Madryt (32).