Zepsute święto Griezmanna

Akt. 20/12/2023, 09:11 GMT+1

Słodko-gorzki wieczór Antoine'a Griezmanna. Strzelając dwa gole Getafe, Francuz zapisał się w historii Atletico Madryt. Jego zespół jednak niespodziewanie tylko zremisował w meczu 18. kolejki La Liga 3:3.

Trening Atletico Madryt przed meczem 4. kolejki Ligi Mistrzów

- Wiem, że mam zaufanie ze strony klubu, trenera, kolegów z drużyny. I to mi pomaga być sobą. To prawda, że moja gra sprawia mi obecnie dużo frajdy - przyznał niedawno 32-letni Griezmann.

Griezmann jak Aragones

Widać to było we wtorkowym meczu z Getafe, w którym trafił do siatki w 44. i 69. minucie, w tym drugim przypadku z rzutu karnego. W obecnym sezonie ma 11 goli w hiszpańskiej ekstraklasie, a łącznie w Atletico 173 bramki, dzięki czemu wyrównał klubowy rekord należący do legendarnego Luisa Aragonesa. W Atletico występował w latach 2014-19, następnie przeszedł do Barcelony, a od 2021 roku ponownie broni barw Los Colchoneros.

Jego osiągnięcie nie pomogło Atletico sięgnąć po trzy punkty. Gospodarze, którzy musieli sobie radzić przez prawie godzinę w dziesiątkę po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Czarnogórca Stefana Savicia, prowadzili jeszcze do 87. minuty 3:1, ale ostatecznie tylko zremisowali 3:3. Kontaktową bramkę dla drużyny z przedmieść Madrytu zdobył wtedy Oscar Rodriguez, a punkt uratował jej - z rzutu karnego - Borja Mayoral, dla którego było to drugie trafienie w meczu (pierwsze zaliczył w 53. minucie). Łącznie ma 12 trafień w ligowym sezonie.

W tabeli Atletico z dorobkiem 35 punktów zajmuje trzecie miejsce (ma mecz zaległy).
Lider Girona (44 pkt) zagra w czwartek na wyjeździe z Betisem, wicelider Real Madryt (42) tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z Alaves, a broniąca tytułu, obecnie czwarta Barcelona Roberta Lewandowskiego (35) podejmie w środę ostatnią w tabeli Almerię, która pozostaje bez zwycięstwa w sezonie.