Wymarzony debiut Anglika w Realu

13/08/2023, 08:04 GMT+2

Dobry start Realu Madryt w nowym sezonie Primera Division. Podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0. Bramkę w debiucie w hiszpańskiej ekstraklasie zdobył pozyskany latem Anglik Jude Bellingham.

Real Madryt - Manchester City w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów (źródło: Getty Images)

Trener Carlo Ancelotti mimo braku, poza pozyskaniem za 103 miliony euro Bellinghama z Borussii Dortmund, głośnych transferów, przemeblował latem jedenastkę "Królewskich".
W sobotę na ławce rezerwowych zostali weterani: Niemcy Toni Kroos i Antonio Ruediger oraz Chorwat Luka Modric.
Po stracie najlepszego strzelca - Francuz Karim Benzema latem wzorem wielu gwiazd wyjechał do Arabii Saudyjskiej - duet napastników stworzyli Brazylijczycy Rodrygo i Vinicius Junior.

Media pod wrażeniem

Ten pierwszy w 28. minucie zdobył pierwszą bramkę dla gości, a osiem minut później premierowe trafienie na hiszpańskich boiskach odnotował 20-letni Bellingham, który został - według lokalnych statystyków - 413. piłkarzem, który zdobył gola dla Realu.
Bellingham świetuje gola w debiucie w Primera Division
"Bellingham przedstawił się La Lidze" - podsumowała mecz gazeta "Marca".
"Królewscy" wygrali piąte z rzędu ligowe spotkania na San Mames.

Kolejna kontuzja

Humory ich kibicom i włoskiemu szkoleniowcowi psują tylko kontuzje. W czwartek okazało się, że na długi czas wypadł z gry belgijski bramkarz Thibaut Courtois, który doznał zerwanie więzadeł w kolanie. Ancelotti dał szasnę Ukraińcowi Andrijowi Łuninowi, który spisał się bezbłędnie.
W drugiej połowie w wyniku urazu boisko musiał natomiast opuścić brazylijski stoper Eder Militao i zapewne w niedzielę okaże się, jak groźny jest to uraz.
W niedzielę zagra FC Barcelona, której piłkarzem jest król strzelców ubiegłego sezonu Robert Lewandowski. Obrońcy tytułu rozpoczną nowy sezon od wyjazdowego spotkania z Getafe.