Gol w osłabieniu i ostatniej chwili. Real liderem na koniec roku

22/12/2023, 07:10 GMT+1

Real Madryt wrócił na fotel lidera LaLiga i zakończy na nim rok. Królewscy w meczu 18. kolejki pokonali na wyjeździe Almerię 1:0 i wyprzedzili Gironę, która w Sewilli zremisowała z Betisem 1:1.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Od 54. minuty Real musiał sobie radzić w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Nacho Fernandez. Stołeczny zespół dopiął jednak swego w końcówce. W doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo dał im Lucas.

Girona zapłaciła za nieskuteczność

W tabeli Real i Girona mają po 45 punktów, ale podopieczni trenera Carlo Ancelottiego legitymują się lepszym bilansem bramek.

Girona była blisko zdobycia kompletu punktów w Sewilli i utrzymania pozycji lidera. Prowadziła od 39. minuty, gdy rzut karny wykorzystał Artem Dowbyk. Remis Betisowi zapewnił w 88. minucie German Pezzella.

Siedem punktów straty do prowadzącej dwójki ma trzecia Barcelona. Zespół Roberta Lewandowskiego już w środę pokonał Almerię 3:2.