Real czy Barcelona? Barcelona czy Real? Kto zostanie mistrzem Hiszpanii? Kwestia ta wyjaśni się dopiero w ostatniej kolejce. Trudniejsze zadanie czeka Barcelonę, która nie tylko musi pokonać Eibar, ale również liczyć na potknięcie Realu w starciu z Malagą. Natomiast Królewskim wystarczy tylko remis, by świętować zdobycie tytułu. Wszystko rozstrzygnie się za 90 minut. Zapraszmy na relację tekstową.

Primera Division / 38. kolejka
Estadio La Rosaleda / 21.05.2017

Akt. 21/05/2017, 21:52 GMT+2

21:51
Dziękuję za tę relację i zapraszm na kolejne. Do zobaczenia!
21:51
Na osłodę Messi został królem strzelców. Argentyńczyk strzelił w tym sezonie 37 goli.
21:50
Tymczasem Barcelona pokonała Eibar 4:2, ale musi zadowolić się drugim miejscem w tabeli Primera Division. Messi i spółka robili wszystko, walczyli do końca, ale ostatecznie zabrakło im trzech punktów.
21:49
To piękna chwila dla Zinedine'a Zidane'a. Po pięciu latach wyczekiwania Real znów jest mistrzem Hiszpanii.
21:48
Real ani na chwilę nie pozwolił sobie na słabość i w pięknym stylu dopiął swego. Królewscy pokonali Malagę 2:0.
Koniec Druga połowa
21:48
Koniec! REAL MISTRZEM HISZPANII!
90+2'
Messi podwyższa na 4:2. Barcelona wygra z Eibarem, ale będzie to smutne pożegnanie Luisa Enrique.

90'
Sędzia doliczył dwie minuty.
90'
POPRZECZKA! Real miał teraz mnóstwo szczęścia, któremu dopomógł Navas. Sprzed pola karnego przymierzył Jony, bramkarz Realu zdołał zbić piłkę i ta zatrzymała się na poprzece.
89'
Marcelo! Brazylijczyk przejął piłkę przed polem karnym, zwolnił, oszukał dwóch obrońców i huknął na bramkę. Trochę było w tym za dużo siły, bo piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
88'
Realowi jeszcze mało! Teraz Kameniego ostrzelali Morata i Luka Modrić, ale w obu sytuacjach bramkarz Malagi wyszedł zwycięsko.
86'
Temperatura spotkania zdecydowanie zmalała. Gorąco natomiast na trybunach, gdzie kibice Realu już świętują.
84'
Real Madryt coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii. Do końca meczu zostało sześć minut i to, co doliczy sędzia.
83'
A gol Messiego z karnego to już jego 36. trafienie w tym sezonie ligowym. Argentyńczyk jest najskuteczniejszym piłkarze w pięciu najlepszych ligach europejskich.
81'
A przy pierwszym karnym dla Barcelony popis gry aktorskiej dał Jordi Alba... nie wiem, czy ganić sędziego, czy piłkarza...
78'
Camacho! Świetne uderzenie głową piłkarza Malagi, ale znów na posterunku był Keylor Navas, który świetną interwencją zmienił tor lotu piłki.
76'
MESSI! BARCELONA! Duma Katalonii w końcu wychodzi na prowadzenie. Tym razem Argentyńczyk wykorzystał jedenastkę. Dodatkowo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał piłkarz Eibaru Ander Capa.