Grad goli w noworocznym hicie Premier League

Akt. 01/01/2024, 23:22 GMT+1

Piłkarze prowadzącego w tabeli Premier League Liverpoolu wygrali u siebie 4:2 z Newcastle United w jedynym rozgrywanym w Nowy Rok meczu angielskiej ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania, a strzelcem dwóch goli dla gospodarzy był Mohamed Salah. Egipcjanin miał szansę na trzy trafienia, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Liverpool – Arsenal w 18. kolejce Premier League (Getty Images)

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć na pewno nudna nie była. Oba zespoły zdobyły po jednym golu - oba anulowano ze względu na nieznaczne spalone. Ponadto Liverpool nie wykorzystał rzutu karnego - strzał Egipcjanina Mohameda Salaha obronił świetnie spisujący się w tym meczu Słowak Martin Dubravka - i raz trafił w słupek.
O dominacji gospodarzy świadczy statystyka liczby strzałów po tej części gry: 18-1, w tym 5-0 w uderzeniach celnych.
Wszystkie prawidłowe gole padły dopiero po przerwie.

Grad goli w drugiej połowie

Na bramkę Salaha (49.) odpowiedział Szwed Alexander Isak (54.), ale dwa kolejne "ciosy" wyprowadzili gospodarze: Curtis Jones (74.) i Holender Cody Gakpo (78.). "Srokom" udało się zmniejszyć stratę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i "główce" Holendra Svena Botmana (81.), ale później Salah po raz drugi miał szansę trafić do siatki z rzutu karnego i tym razem się nie pomylił (86.).
Egipcjanin ma już 14 goli ligowych w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Norwegiem Erlingiem Haalandem z Manchesteru City. Salah będzie jednak teraz pauzował, bo wyjedzie na Puchar Narodów Afryki.
W poniedziałek, na zakończenie 20. kolejki, West Ham United (z zazwyczaj rezerwowym w tym sezonie bramkarzem Łukaszem Fabiańskim) podejmie Brighton & Hove Albion Jakuba Modera.
"The Reds" utrzymali fotel lidera Premier League. Mają o trzy punkty więcej od drugiej Aston Villi, a o pięć wyprzedzają broniący tytułu Manchester City, który rozegrał o jeden mecz mniej.
Liverpool FC - Newcastle United 4:2