Reprezentant Polski wrócił do gry po poważnej kontuzji. "Pokazał klasę"

30/10/2023, 11:21 GMT+1

Świetne wieści dla fanów Biało-Czerwonych. Swój pierwszy mecz od przeszło półtora roku rozegrał 20-krotny reprezentant kraju Jakub Moder. Pomocnik wyszedł w wyjściowym składzie Brighton na wyjazdowe spotkanie z Arsenalem w Premier League 2.

Moder: mamy zawodników, by wejść w buty Thomasa Muellera

Moder pauzował od początku kwietnia 2022 roku i ligowego starcia na własnym stadionie z Norwich (0:0).
Wówczas, na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, były gracz Lecha Poznań doznał zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Rehabilitacja przedłużyła się do przeszło 18 miesięcy.

Jakub Moder leczył kontuzję kolana

Taktyczna zmiana Modera

Pomocnik wrócił do treningów z zespołem dopiero kilkanaście dni temu, a na murawie w oficjalnym spotkaniu pierwszy raz pojawił się 29 października.
Polak wybiegł w pierwszym składzie Brighton w przegranym 3:6 meczu ekip do lat 21 z Arsenalem. Na boisku spędził zaledwie 32 minuty, a zastąpił go Samy Chouchane.
Zejście Modera nie było jednak efektem kolejnego urazu. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował, że roszada była zaplanowana, prawdopodobnie dlatego, by zminimalizować ryzyko błyskawicznego odnowienia się kontuzji.
Co warte podkreślenia, krótki występ 24-latka został pozytywnie oceniony przez media drużyny z The Amex.
"Pokazał klasę. Szczególnie w akcji, gdy slalomem minął dwóch zawodników, a następnie delikatnym podaniem zagrał do Luki Barringtona, którego strzał obronił bramkarz Karol Hein" - napisano w pomeczowej relacji.
Powrót Modera to świetna informacja w kontekście reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo jednak, czy piłkarz będzie powołany do kadry Michała Probierza na spotkanie eliminacji Euro 2024 z Czechami (17 listopada, Warszawa) oraz towarzyskie starcie z Łotwą (21 listopada, Warszawa).