Premier League 2022/23. Manchester City - Leicester City. Wynik i relacja

Mateusz Kalina

15/04/2023, 20:48 GMT+2

Nie było niespodzianki na Etihad Stadium. Manchester City wygrał u siebie z Leicester City 3:1. Kolejne dwa gole strzelił Erling Haaland.

Erling Haaland strzelił dwa gole w meczu z Leicester City

Lisy do Manchesteru przyjechały już z nowym menedżerem. Brendana Rodgersa kilka dni temu zastąpił Dean Smith, który podjął się próby ratowania sezonu osiem kolejek przed końcem. Drużynie Leicester City widmo spadku zagląda w oczy.
Smith zapewne zakładał, że debiut w nowym klubie może być dla niego bolesny. Potwierdziło się to na boisku. Już w piątej minucie The Citizens objęli prowadzenie. Wolejem zza pola karnego popisał się John Stones. Był to dla niego pierwszy ligowy gol w tym sezonie.
Chwilę później po zagraniu Jacka Grealisha piłka trafiła w rękę Wilfreda Ndidiego. A że wszystko działo się w polu karnym, sędzia miał wszelkie podstawy, by podyktować jedenastkę. Wolał jednak sprawdzić tę sytuację. Po krótkie analizie wskazał na "wapno". Rzut karny na gola zamienił Haaland.
Haaland jak Salah
Norweg podwyższył na 3:0 w 25. minucie. Był to jego 32. gol w Premier League. Licząc sezony z 38 kolejkami, nikt nie zdobył więcej bramek od Haalanda (tyle samo miał Mohamed Salah w sezonie 2017/18). Po 34 trafienia mają Andy Cole (1993/94) i Alan Shearer (1994/95), ale w tamtych latach rozgrywano więcej meczów.
Przyjęło się, że Haalanda w strzelaniu goli może powstrzymać tylko Pep Guardiola i tak było i tym razem. Menedżer Manchesteru City zadecydował, że na drugą połowę norweski napastnik już nie wybiegnie. Zastąpił go Julian Alvarez.
Goście postraszyli w końcówce
Bez Haalanda na boisku i z pewnym prowadzeniem Manchester City nie dążył za wszelką cenę do zdobycia kolejnych bramek. Trafili za to goście, co było sporym zaskoczeniem, patrząc na przebieg gry. Kwadrans przed końcem Edmilsona pokonał były zawodnik The Citizens Kelechi Iheanacho.
W 85. minucie idealnej okazji na kontaktową bramkę nie wykorzystał James Maddison, a w doliczonym czasie gry w słupek trafił Iheanacho.
Manchester City pokonał Leicester City 3:1 i czeka na odpowiedź Arsenalu, który w niedzielę zagra w derbach Londynu z West Hamem United. W tej chwili prowadzący w tabeli Kanonierzy mają trzy punkty przewagi nad zespołem Guardioli.
Lisy są przedostatnie i do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty.

Czy Dean Smith uchroni Lisy przed spadkiem?