Trzy szybkie ciosy młodych Polaków i świetne otwarcie eliminacji

Przemysław Kuwał

Akt. 09/09/2023, 00:23 GMT+2

Jak zaczynać eliminacje, to właśnie takim wynikiem. Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Płocku Kosowo 3:0 i w dobrym stylu rozpoczęła walkę o awans na mistrzostwa Europy 2025.

Polska - Serbia U21

Kadra Michała Probierza solidnie przygotowała się do eliminacji. W czterech meczach w 2023 roku nie dała się pokonać, a w jej szeregach błyszczał szczególnie Szymon Włodarczyk.
I choć tym razem to nie napastnik Sturmu Graz wystąpił w pierwszoplanowej roli, to drużyna i tak ma co świętować. Otwarcie eliminacji mistrzostw Europy 2025 wypadło więcej niż obiecująco.

Wszystkie gole przed przerwą

Biało-Czerwoni od pierwszych minut na nowym stadionie w Płocku mieli inicjatywę. Udokumentowali ją po raz pierwszy po 25 minutach - Ariel Mosór fantastycznie uderzył głową po dośrodkowaniu Michała Rakoczego z rzutu rożnego.
Tak właśnie rozpoczął się show pomocnika Cracovii. Rakoczy jeszcze przed przerwą do asysty dorzucił dwa gole. Najpierw idealnie przymierzył z dystansu po składnej akcji całej drużyny, a niedługo później skorzystał z podania Włodarczyka i świetnie obrócił się w polu karnym, podwyższając na 3:0. To było praktycznie idealne 45 minut.
Po przerwie młodzi Polacy już tempa forsować nie musieli. Wynik nie uległ zmianie, choć Kosowianie w drugiej części byli zdecydowanie groźniejsi.
W grupie D z Polską i Kosowem rywalizują jeszcze Niemcy, Bułgaria, Estonia i Izrael.
Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają we wtorek 12 września w Tallinie z Estonią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 polskiego czasu.
Do turnieju finałowego w Słowacji bezpośrednio zakwalifikują się zwycięzcy dziewięciu grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Sześć pozostałych reprezentacji, które zajmą drugie miejsca w swoich grupach, stworzy pary barażowe. Ich zwycięzcy uzupełnią stawkę finalistów.
Polska U21 - Kosowo U21 3:0
Bramki: 1:0 Ariel Mosór (25-głową), 2:0 Michał Rakoczy (30), 3:0 Michał Rakoczy (44).
Żółte kartki: Polska – Filip Marchwiński; Kosowo – Luan Simica, Art Smakaj, Florian Haxha, Adem Podrimaj, Arian Llugiqi, Ardit Tahiri.
Sędzia: Lothar D`Hondt (Belgia). Widzów: 6256.
Polska: Kacper Tobiasz - Ariel Mosór, Patryk Peda (67. Miłosz Matysik), Łukasz Bejger - Bartłomiej Kłudka, Mateusz Łęgowski, Jan Biegański, Michał Rakoczy (81. Maximilian Oyedele), Kajetan Szmyt - Filip Marchwiński (67. Filip Szymczak), Szymon Włodarczyk (67. Jakub Myszor).
Kosowo: Leo Besson - Florian Haxha, Andi Hoti, Valon Zumberi, Egzon Rexhaj (46. Veton Tusha) - Arian Llugiqi, Luan Simnica (46. Adem Podrimaj), Art Smakaj (66. Dion Berisha), Milot Avdyli (84. Drilon Hazrollaj), Besfort Zeneli - Dion Krasniqi (46. Ardit Tahiri).