Gol Łotysza ozdobą meczu. Widzew oddalił się od strefy spadkowej

07/10/2023, 20:07 GMT+2

Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Stal Mielec 1:0 w sobotnim meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy okazał się Łotysz Andrejs Ciganiks.

Legia Warszawa - Widzew Łódź w 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źr. PAP)

W Łodzi spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli, którzy przegrali swoje ostatnie mecze, a sobotnim zwycięstwem mogli oddalić się od strefy spadkowej.
Spotkanie rozkręcało się długo, bo pierwsze 20 minut toczyło się w wolnym tempie i brakowało w nich sytuacji bramkowych. W końcu jednak zaatakowali łodzianie i zaczęło być ciekawiej. W 23. minucie z dobrego dośrodkowania Niemca Sebastiana Kerka nie skorzystał jednak Dawid Tkacz. Dwie minuty później sprytnym strzałem bramkarza Stali próbował zaskoczyć Bośniak Imad Rondić, który zastępował pauzującego za kartki Hiszpana Jordiego Sancheza.
Rezerwowy napastnik Widzewa przed przerwą był bardzo aktywny i 33. minucie był bliski zdobycia bramki, lecz piłka po jego strzale głową trafiła w słupek.

Gol Widzewa wisiał w powietrzu

Wcześniej bardzo dobrą okazję mieli goście, kiedy po szybkiej akcji w pole karne Widzewa wbiegł Maciej Domański, a jego płaskie uderzenie "na raty" obronił Henrich Ravas. Słowak musiał też wykazać się przy strzałach Krystiana Getingera.
W końcówce pierwszej połowy znów mocniej zaatakowali gospodarze i ponownie w roli głównej występował Rondić. Najpierw jednak Bośniak nie trafił w bramkę, strzelając głową po centrze Kerka, a następnie jego uderzenie z około 15 metrów złapał Mateusz Kochalski.
Na ciekawszą akcję w drugiej połowie trzeba było poczekać 10 minut. W dobrej sytuacji z lewej strony pola karnego znalazł się nieobstawiony Getinger, którego strzał na rzut rożny wybił Ravas. Z czasem jednak inicjatywę przejęli piłkarze trenera Daniela Myśliwca. Gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu, ale w dobrych okazjach mylili się Albańczyk Juljan Shehu oraz Rondić.
W końcu jednak w 73. minucie prowadzenie Widzewowi dał Ciganiks. Trafienie reprezentanta Łotwy było ozdobą meczu, bo pomocnik łodzian popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Andrejs Ciganiks cieszy się z gola

Podopieczni trenera Kamila Kieresia nie potrafili odpowiedzieć na stratę gola, a do tego mogli przegrać wyżej. W 86. minucie po szybkiej akcji łodzian w świetnej sytuacji znalazł się bowiem Antoni Klimek, ale bardzo dobrze interweniował Kochalski.
Widzew po zwycięstwie - czwartym w sezonie - awansował na dziewiąte miejsce w tabeli (14 punktów). Stal jest dwunasta (12 pkt).
Widzew Łódź - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Andrejs Ciganiks (73.)

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Ciganiks - Bartłomiej Pawłowski (88. Luis da Silva), Marek Hanousek, Dominik Kun, Sebastian Kerk (46. Juljan Shehu), Dawid Tkacz (78. Antoni Klimek) - Imad Rondić.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann, Mateusz Matras (72. Łukasz Gerstenstein), Bert Esselink - Mateusz Stępień, Matthew Guillaumier (84. Rafa Santos), Michał Trąbka, Krystian Getinger (80. Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański, Ilja Szkurin (72. Kai Meriluoto), Koki Hinokio (84. Łukasz Wolsztyński).