Raków Częstochowa pokonał Puszczę Niepołomice w meczu PKO BP Ekstraklasy

03/09/2023, 22:20 GMT+2

Raków Częstochowa historyczny dla klubu tydzień zakończył zwycięstwem, choć niekoniecznie w tych rozgrywkach, na których tym razem zespołowi zależało najbardziej. Kilka dni po odpadnięciu z Ligi Mistrzów zwycięzca poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy pokonał w 7. kolejce Puszczę Niepołomice 2:0.

el. LM: FC Kopenhaga - Raków Częstochowa (źr. Getty Images)

W środę w Kopenhadze zespół Dawida Szwargi mógł jako dopiero trzeci polski klub w historii awansować do fazy grupowej Champions League. Gra z absolutną elitą europejskiej piłki nie była wizją odległą, choć finalnie nie udało się jej urzeczywistnić.

Wystarczyło siedem minut

Zespół spod Jasnej Góry na Parken w stolicy Danii zremisował 1:1 i w związku z porażką 0:1 w Sosnowcu tydzień wcześniej musiał pożegnać się z tymi najbardziej elitarnymi rozgrywkami międzyklubowymi. W poczuciu sporego niedosytu drużynie pozostanie więc Liga Europy.
I tak też, trochę w cieniu wciąż buzujących emocji i poczucia niewykorzystanej szansy, mistrz Polski podszedł do ligowych obowiązków zamykających kolejkę przed przerwą reprezentacyjną. I zgodnie z oczekiwaniami mecz z ekstraklasowym beniaminkiem z malutkich, 12-tysięcznych Niepołomic nie przyniósł wielkich emocji.

Raków Częstochowa Puszcza Niepołomice

Raków po prostu wykonał swoje zadanie na tle dużo niżej notowanego rywala. Całą najpotrzebniejszą pracę wykonał w zaledwie siedem minut. Najpierw, w minucie 19., przytomną główką popisał się Sonny Kittel, strzelając pierwszego gola na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Za dłuższą chwilę kontrę zespołu i wycofanie Frana Tudora wykorzystał z kolei Bartosz Nowak.
Obrońcy tytułu pomimo dwóch wcześniejszych meczów pauzy są w tabeli wysoko, na 5. miejscu. Puszcza jest 13., z punktem przewagi nad strefą spadkową.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0

Bramki: Sonny Kittel (19.), Bartosz Nowak (26.)