Raków Częstochowa - Górnik Zabrze: wynik i relacja z meczu 29. kolejki polskiej ekstraklasy

Akt. 19/04/2024, 23:48 GMT+2

Raków Częstochowa w piątek przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1 w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła już w doliczonym czasie gry. Zabrzanie dzięki tej wygranej wyprzedzili mistrzów Polski w tabeli, spychając ich na szóste miejsce.

Mecz Legia Warszawa — Raków Częstochowa w 11. kolejce PKO Ekstraklasy

W zespole spod Jasnej Góry zadebiutował bramkarz Dusan Kuciak. Czternastokrotny reprezentant Słowacji za miesiąc skończy 39 lat, a w przeszłości występował w barwach Legii Warszawa i Lechii Gdańsk (327 występów w ekstraklasie, rekordzista wśród obcokrajowców). Został wypożyczony z zespołu z Trójmiasta w związku z kontuzjami dwóch pochodzących z Bośni i Hercegowiny bramkarzy Rakowa - Vladana Kovacevicia i Muhameda Sahinovicia.
Kuciak już w 10. minucie uratował swój zespół od utraty bramki. Wygrał pojedynek z Lawrencem Ennalim.
W 29. min o mało nie został antybohaterem swojej drużyny. Wówczas tak interweniował poza polem karnym, że Ennali upadł na murawę. Sędzia najpierw pokazał bramkarzowi czerwoną kartkę. Jednak po analizie sytuacji, przy pomocy systemu VAR, cofnął tę decyzję.

Musiolik bohaterem Górnika

Dziesięć minut po zmianie stron powinno być 1:0. Wówczas częstochowianie przeprowadzili bardzo składną, efektowną akcję. W jej ostatnim fragmencie John Yeboah podał do Ante Crnaca. Ten miał przed sobą tylko golkipera, ale ten ostatni zdołał po strzale odbić piłkę na róg.
Na sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry ponownie Crnac stanął przed świetną okazją do zdobycia bramki. Jednak piłkę po jego strzale z kilku metrów odbił nogą Daniel Bielica.
W drugiej minucie doliczonego czasy gry dośrodkował z rzutu rożnego Erik Janza. Najlepiej wyskoczył Sebastian Musiolik i strzałem głową przechyli szalę zwycięstwa na stronę gości.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Sebastian Musiolik (90+2-głową)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Matej Rodin, Giannis Papanikolaou. Czerwona kartka za drugą żółtą - Raków Częstochowa: Giannis Papanikolaou (58).
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 5 198.
Raków Częstochowa: Dusan Kuciak - Bogdan Racovitan, Matej Rodin (46. Erick Otieno), Stratos Svarnas - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman (62. Gustav Berggren), Jean Carlos Silva - John Yeboah (62. Peter Barath), Ante Crnac (90+3. Marcin Cebula), Władysław Koczerhin (75. Bartosz Nowak).
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Kamil Lukoszek (75. Sebastian Musiolik), Dani Pacheco, Szymon Czyż (61. Piotr Krawczyk), Damian Rasak, Lawrence Ennali (88. Soichiro Kozuki) - Adrian Kapralik (88. Paweł Olkowski).