Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań w PKO BP Ekstraklasie

Akt. 06/04/2024, 22:30 GMT+2

Czyżby Śląsk Wrocław zaczął wychodzić z kryzysu? Kandydat do mistrzostwa Polski pokonał 2:1 Wartę Poznań w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy, decydującego gola strzelając jednak dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasa (Newspix)

Zespół Jacka Magiery, który od pewnego czasu już otwarcie celuje w tytuł, ma za sobą zapewne najgorszy moment sezonu. W trzech poprzednich spotkaniach nie wygrał ani razu, notując dwa remisy i jedną porażkę (bolesne 1:3 z Jagiellonią Białystok, głównym rywalem w mistrzowskim wyścigu).

Przyjął lewą, uderzył prawą

Dlatego też tak ważne w sobotę na Tarczyński Arenie było, aby gospodarzom udało się zdobyć komplet punktów. Przez większość spotkania mało jednak na to wskazywało.
Śląsk prowadził co prawda 1:0 od 26. minuty po golu Matiasa Nahuela, ale zaraz po przerwie wpadł w tarapaty, gdyż w 56. minucie samobójczą bramkę zdobył Łukasz Bejger. W przypadku Warty było to tym bardziej imponujące, że od 49. minuty grała w dziesięciu po czerwonej kartce Tomasa Prikryla.
Śląsk z całych sił dążył do zdobycia zwycięskiej bramki, a w końcówce swoje starania już znacząco zintensyfikował. Popłaciło - w drugiej minucie doliczonego czasu gry wykazał się lider wrocławskiej ekipy. Exposito w polu karnym przyjął kapitalnie lewą nogą, obrócił się i prawą uderzył bardzo niewygodnie dla bramkarza, tuż przy słupku.
Ekipa Magiery dzięki wygranej do prowadzącej Jagiellonii zbliżyła się na punkt. Marzenia o tytule we Wrocławiu nie umarły.
Śląsk Wrocław – Warta Poznań 2:1 (1:0).
Bramka: 1:0 Nahuel Leiva (26), 1:1 Łukasz Bejger (56-samobójcza), 2:1 Erik Exposito (90+1).
Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Jehor Macenko, Erik Exposito, Tommaso Guercio; Warta Poznań: Tomas Prikryl, Dawid Szymonowicz, Mateusz Kupczak, Konrad Matuszewski. Czerwona kartka za drugą żółtą – Warta Poznań: Tomas Prikryl (49).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 14 550.
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Łukasz Bejger (67. Piotr Samiec-Talar), Simeon Petrow, Alex Petkov, Jehor Macenko (52. Patryk Janasik) – Tommaso Guercio, Peter Pokorny, Alan Mustafic (81. Jakub Jezierski), Nahuel Leiva – Patryk Klimala (81. Patryk Szwedzik), Erik Exposito.
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Mateusz Kupczak, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru - Mohamed Mezghrani, Miguel Luis (57. Niilo Maenpaa), Maciej Żurawski (71. Filip Borowski), Tomas Prikryl, Konrad Matuszewski - Adam Zrelak (57. Kajetan Szmyt), Marton Eppel (71. Dario Vizinger).