Bezbramkowy remis w meczu Ruchu Chorzów i Puszczy Niepołomice

06/04/2024, 20:34 GMT+2

W rywalizacji dwóch beniaminków znajdujących się w strefie spadkowej bramek zabrakło. Ruch Chorzów zremisował na Stadionie Śląskim 0:0 z Puszczą Niepołomice w sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice wygrała 4:1 z Wisłą Kraków w barażach o awans do ekstraklasy (NEWSPIX)

Przed tym spotkaniem oba zespoły były w strefie spadkowej, tyle że przedostatni w tabeli Niebiescy mieli stratę sześciu punktów do sobotniego rywala. I spotkanie na Stadionie Śląskim niczego się w tej materii nie zmieniło.

Ruch kończył mecz w dziesiątkę

Stawka rywalizacji była duża, jednak pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Częściej atakowali gospodarze, co jednak nie przekładało się na zagrożenie bramki rywali.
Jedynie po niecelnym strzale głową Daniela Szczepana i obronionym przez bramkarza uderzeniu Adama Vlkanovy z ostrego kąta kibice z Niepołomic obecni na trybunach mogli się zaniepokoić.
Ekipa trenera Tomasza Tułacza odpowiedziała próbą Artura Craciuna, z którą poradził sobie Dante Stipica.

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomice

Po przerwie tempo gry wzrosło. Nadal aktywniejsi w ofensywie byli chorzowianie, ale golem mogła się zakończyć szybka kontra Puszczy, kiedy Patryk Stępiński w polu karnym w ostatniej chwili zablokował Lee Jin-Hyuna.
Naprawdę "gorąco" w polu karnym Ruchu było w 64. minucie, kiedy po strzale głową Craciuna piłka odbiła się od poprzeczki. Ruch atakował, dopingowany przez 16 tysięcy swoich kibiców. Goście momentami byli zamknięci w okolicach swojego pola karnego, ale drużynie trenera Janusza Niedźwiedzia brakowało dobrego wykończenia akcji.
W 82. minucie Robert Dadok, ustawiony kilka metrów od bramki gości, strzelił wysoko nad poprzeczką. To nie był koniec pecha zawodnika Ruchu. W siódmej doliczonej minucie wyleciał z boiska za uderzenie przeciwnika łokciem, a po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.
Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 0:0
Żółte kartki - Ruch Chorzów: Juliusz Letniowski, Daniel Szczepan, Miłosz Kozak, Przemysław Szur, Patryk Stępiński. Puszcza Niepołomice: Bartłomiej Poczobut, Oliwier Zych.
Czerwona kartka - Ruch Chorzów: Robert Dadok (90+7. faul).
Ruch Chorzów: Dante Stipica - Robert Dadok, Patryk Stępiński (88. Przemysław Szur), Szymon Szymański, Josema - Patryk Sikora, Juliusz Letniowski (58. Filip Starzyński), Adam Vlkanova (58. Miłosz Kozak), Tomasz Wójtowicz (84. Łukasz Moneta) - Soma Novothny, Daniel Szczepan (84. Michał Feliks).
Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych - Piotr Mroziński (46. Ioan-Calin Revenco), Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj - Hubert Tomalski, Jakub Serafin (75. Jakub Bartosz), Wojciech Hajda (65. Michał Walski), Bartłomiej Poczobut (58. Konrad Stępień), Lee Jin-hyun (65. Jordan Majchrzak) - Kamil Zapolnik.