Piast Gliwice - Śląsk Wrocław. Podział punktów w meczu PKO BP Ekstraklasy

Akt. 30/03/2024, 20:50 GMT+1

Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:2 w sobotnim meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w końcówce za sprawą Patryka Dziczka. Strata wicelidera z Dolnego Śląska do prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok wzrosła tym samym do czterech punktów.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasa (Newspix)

W pierwszej połowie częściej bramce przeciwnika zagrażali gliwiczanie, którzy postawili na nękanie defensywy wrocławian dośrodkowaniami w pole karne.
Dwa razy w takich sytuacjach strzelał głową Czech Tomas Huk, kilka razy doszło do sporego zamieszania, a w 13. minucie z dystansu ponad poprzeczką posłał piłkę Damian Kądzior.
Drużyna trenera Jacka Magiery odpowiedziała uderzeniem głową Bułgara Alexa Petkova, które bez trudu obronił Frantisek Plach.

Rollercoaster w drugiej połowie

Niespełna 10 minut po przerwie kibice Piasta przeżyli huśtawkę nastrojów. Najpierw cieszyli się z trafienia Jorge Felixa, potem usiedli zmartwieni, bo sędzia Szymon Marciniak gola nie uznał, dopatrując się zagrania ręką, a po chwili wiwatowali, kiedy analiza wideo potwierdziła zmianę wyniku.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się krótko, bo po faulu Miguela Munoza na Jehorze Macence arbiter podyktował rzut karny dla Śląska, wykorzystany przez Hiszpana Erika Exposito.
Gliwiczanie ruszyli do przodu i po chwili... przegrywali 1:2. Do piłki zagranej w pole karne przez Exposito dopadł wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Czech Petr Schwarz i z bliska pokonał Placha.
Zespół trenera Aleksandara Vukovicia nie rezygnował z walki o przynajmniej punkt i w 86. minucie wyrównał Patryk Dziczek. Pomocnik Piasta po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego z rzutu rożnego przejął piłkę w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi rywali.
Remis nie zadowalał żadnej z drużyny, toteż końcówka spotkania była otwarta. Blisko zaskoczenia golkipera gliwiczan był w doliczonym czasie Exposito, jednak Plach obronił jego potężne uderzenie zza pola karnego i skończyło się podziałem punktów.
Piast zremisował 14. raz w sezonie. W środę zagra na wyjeździe z pierwszoligową Wisłą Kraków w półfinale Pucharu Polski.
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2 (0:0).
Bramki: 1:0 Jorge Felix (54), 1:1 Erik Exposito (62-karny), 1:2 Petr Schwarz (68), 2:2 Patryk Dziczek (86).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Tihomir Kostadinov, Miguel Munoz, Fabian Piasecki. Śląsk Wrocław: Simeon Petrow, Petr Schwarz.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 5 719.
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Miguel Munoz, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior (79. Serhij Krykun), Patryk Dziczek, Tihomir Kostadinov (71. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz, Jorge Felix - Fabian Piasecki (79. Kamil Wilczek).
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Jehor Macenko, Simeon Petrow, Aleks Petkow, Łukasz Bejger (66. Tommaso Guercio) - Piotr Samiec-Talar (63. Patryk Klimala), Peter Pokorny, Alen Mustafic (63. Petr Schwarz), Patrick Olsen (90+4. Jakub Jezierski), Matias Nahuel Leiva - Erik Exposito.