Górnik Zabrze - Raków Częstochowa, Radomiak Radom - Korona Kielce: wyniki i relacje

Akt. 23/10/2023, 06:09 GMT+2

Mistrz Polski Raków Częstochowa po słabym meczu przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:2 (0:2) w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. W innym niedzielnym spotkaniu Radomiak zremisował u siebie z Koroną Kielce 1:1 (0:0).

Raków Częstochowa - Sturm Graz w 2. kolejce Ligi Europy

Raków w tym sezonie spisywał się dobrze w ekstraklasie - z siedmiu poprzednich meczów wygrał sześć. Z kolei piłkarze Górnika mieli spore problemy, a w spotkaniach u siebie wygrali tylko raz z Ruchem Chorzów 1:0.

Yokota strzela Rakowowi

Gospodarze nie przestraszyli się mistrzów Polski i od początku ruszyli do ataków. Efektem ich odważnej gry były dwa gole autorstwa Daisuke Yokoty. Japończyk zaskoczył rywali strzałami z dystansu.

Daisuke Yokota strzelił dwa gole do przerwy

Po stracie drugiego gola Raków próbował atakować, ale robił to niemrawo. W drugiej połowie częstochowianie grali zdecydowanie za wolno, co pasowało gospodarzom, konsekwentnie wybijającym rywali z rytmu. Co prawda w 82. minucie Ante Crnac strzelił gola kontaktowego, ale to wszystko, na co w niedzielę było stać Raków.
Częstochowianie mogą już teraz skupić się na czwartkowym meczu Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona.

Podział punktów w Radomiu

Niedzielny mecz Radomiaka z Koroną zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 63. minucie. Kolumbijczyk Frank Castaneda ograł w polu karnym Dominicka Zatora i pewnym strzałem nie dał szans Xavierowi Dziekońskiemu.
W 70. minucie trener Kamil Kuzera wprowadził na boisko Ronaldo Deaconu, a ten błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Rumun zaskoczył Alberta Posiadałę uderzeniem z około 15 metrów.