Kontuzja w meczu Cracovia - Radomiak. Chico Ramos, piłkarz z Radomia, złamał nogę - ekstraklasa

15/04/2023, 21:03 GMT+2

Koszmarna kontuzja zawodnika Radomiaka sprawiła, że wyjazdowy mecz tej drużyny z Cracovią (0:3) został przedłużony o ponad dwadzieścia minut. Poszkodowany Chico Ramos doznał skomplikowanego złamania nogi.

Chico Ramos złamał nogę

Do dramatu portugalskiego zawodnika doszło pod koniec podstawowego czasu gry. Ramos walczył o piłkę przed polem karnym gospodarzy. Wykonał wślizg, niestety na to samo zdecydował się gracz rywali Takuto Oshima. Zawodnicy zderzyli się piszczelami.
Zderzenia nie wytrzymała kość Ramosa. Piłkarz gości zaczął od razu zwijać się i krzyczeć z bólu, a jego zaniepokojeni koledzy zaalarmowali służby medyczne.
Cofnięta czerwona kartka
Na boisku pojawiła się nawet karetka. Portugalczyk został nią zabrany z murawy dopiero po dłuższym czasie. Żegnały go brawa kibiców obu drużyn.
Arbiter początkowo pokazał Oshimie czerwoną kartkę. Potem, po interwencji sędziów VAR sytuacje przeanalizował na monitorze i decyzję cofnął. Japończyk ostatecznie został na boisku.
Fatalna diagnoza
Kilka godzin po spotkaniu szczegółowe informacje o stanie zdrowia Ramosa przekazał rzecznik Radomiaka. Jak się okazało, Portugalczyk doznał wieloodłamowego złamania nogi obu kości podudzia. Jeszcze na sobotę zaplanowano jego operację.
W momencie nieszczęśliwego wydarzenia Cracovia prowadziła 1:0. Z powodu przerwy spotkanie przedłużono o ponad dwadzieścia minut. W tym czasie krakowianie zdołali jeszcze dorzucić dwa gole.
Zadanie mieli ułatwione, bo po kontuzji Ramosa grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ Radomiak zdążył wykorzystać limit zmian.