Witamy 15. dnia piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Dzisiaj poznamy rozstrzygnięcia w ostatnich dwóch grupach, a na początek zadecydują się losy awansu w grupie G. Na tekstówki dzisiejszego wieczoru zaprasza Stinger.

Mistrzostwa świata / Faza grupowa
Arena Pernambuco / 26.06.2014

Akt. 26/06/2014, 19:54 GMT+2

19:54
Relację tekstową prowadził Stinger. Dziękuję i jednocześnie zapraszam na godzinę 22:00, gdy będziemy na rywalizacji w grupie H.
90
KONIEC MECZU!!! Niemcy pokonali reprezentację USA 1:0, a dzięki temu, że Portugalia pokonała Ghanę 2:1, to z grupy G awansowali nie tylko Niemcy, ale również ich dzisiejsi rywale.
90
SZANSA DLA USA!!! Z fantastycznym kontratakiem wyszli Amerykanie, ale po strzale Bedoyi fantastycznym blokiem popisał się Lahm. Chwilę później minimalnie niecelnie główkował Clint Dempsey.
90
Prowadzący tekstówkę mocno walczy, by na końcówce meczu w Recife nie usnąć...
90
Zagramy dłużej o 4 minuty w obu jednocześnie rozgrywanych spotkaniach.
89
Zmiana w reprezentacji Niemiec - Andre Schuerrle zastąpił Oezila.
88
Uzbecki arbiter zagwizdał faul Beasleya na Muellerze, co wzbudziło ogromne protesty na ławce Amerykanów. Powtórki pokazało, że faulu nie było.
88
Jesteśmy w 88. minucie, a oba zespoły zachowują się tak, jakby oczekiwały już zakończenia spotkania.
86
Gromkie "USA, USA" na trybunach w Recife, ale to Niemcy wciąż utrzymuja się przy piłce.
84
Zmiana w zespole USA: DeAndre Yedlin zastąpił Grahama Zusiego.
83
Dobra akcja Niemców, ale w polu karnym piłka odskoczyła Oezilowi.
19:40
Portugalia-Ghana: drugi gol dla Portugalii, a zdobywa go Cristiano Ronaldo. Portugalia nadal daleko od awansu, ale bramka CR7 przybliżyła do awansu Amerykanów, którzy odskakują tym samym od reprezentacji Ghany.

80
Strzał z dystansu Hoewedesa pewnie wyłapał Tim Howard.
79
Niemcy cały czas kontrolują sytuację. Amerykanie w ostatnich minutach próbują wyjść trochę wyżej pressingiem, ale mają cały czas problemy z przejęciem piłki. A gdy już to nastąpi, to sami nie bardzo wiedzą co zrobić z piłką.
76
Zmiana z w reprezentacji Niemiec - Mario Goetze zastępuje Schweinsteigera.
75
Jonesowi leci kres z nosa, ale spodziewam się, że za chwilę wróci do gry. Bedoya jest już gotowy.
73
Leży na boisku dwóch piłkarzy amerykańskich, to Bedoya i Jones, którzy zderzyli się ze sobą około 25 metrów od bramki Neuera. Gra przerwana.
70
Kolejny raz w tym meczu Amerykanie zupełnie nieudolnie wykonali rzut rożny, tym razem piłkę wybił pierwszy z ustawionych niemieckich obrońców.
67
W tym momencie mecz wygląda tak, że Niemcy już nie bardzo chcą, a Amerykanie zdecydowanie nie są w stanie.
19:24
Gol zdobyty przez Asamoę Gyana oznacza, że z sześcioma golami na koncie stał się on najskuteczniejszym piłkarzem z Afryki w historii mistrzostw świata. Na drugim miejscu jest legendarny Roger Milla z Kamerunu z pięcioma golami na koncie.