Dwa gole na wagę dwóch zwycięstw. Polacy błysnęli w MLS

08/10/2023, 13:11 GMT+2

Karol Świderski oraz Mateusz Klich zdobyli po bramce w sobotnich meczach MLS. Ich zespoły - Charlotte FC i DC United - pokonały odpowiednio Chicago Fire, a także New York City FC. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 2:0.

Lewandowski, Świderski i Zieliński o meczu z Czechami

Drużyna z Charlotte objęła prowadzenie w 23. minucie, gdy do bramki trafił Ashley Westwood. Jeszcze przed upływem kwadransa drugiej połowy na 2:0 wynik meczu ustalił Świderski, skutecznie wykorzystując rzut karny.
Co ciekawe, dla reprezentanta Polski było to trzecie ligowe starcie z rzędu z golem, a samo trafienie było jego 12. w tym sezonie.
W ekipie z Chicago w przerwie na boisko wszedł Kacper Przybyłko, który zastąpił Giorgosa Koutsiasa. W zespole gości 90 minut na murawie spędził Kamil Jóźwiak, a Jan Sobociński znalazł się poza kadrą meczową.

Klich poszedł w ślady Świderskiego

Na listę strzelców w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego wpisał się także inny Biało-Czerwony, czyli Klich. Były pomocnik Leeds United tuż przed przerwą otworzył rezultat spotkania pomiędzy ekipami z Waszyngtonu oraz Nowego Jorku.
Po godzinie gry podwyższył Chris Durkin, ustalając tym samym wynik na 2:0.
W tabeli Konferencji Wschodniej najlepiej wygląda sytuacja DC United, które zajmuje dziewiąte miejsce (40 punktów). Chicago plasuje się na 11. pozycji (także 40 pkt), a drużyna z Charlotte jest klasyfikowana na 12. lokacie z dorobkiem 39 oczek.