Dwie drużyny z awansem w mistrzostwach świata kobiet

26/07/2023, 19:44 GMT+2

Kolejne dobre mecze Japonek i Hiszpanek w piłkarskich mistrzostwach świata. Azjatki w drugiej kolejce pokonały 2:0 Kostarykanki, a ekipa z Europy wygrała z Zambijkami aż 5:0. Obie zwycięskie ekipy są już pewne awansu do 1/8 finału. W trzecim środowym spotkaniu Kanadyjki po zaciętym starciu były lepsze od Irlandek 2:1.

MŚ kobiet w piłce nożnej. Włochy - Jamajka

W pierwszej połowie meczu Japonia - Kostaryka bramki zdobyły Hikaru Naomoto i Aoba Fujino. Wynik spotkania Hiszpania - Zambia w dziewiątej minucie otworzyła Teresa Abelleira Duenas, a potem po dwa gole strzeliły Jenifer Hermoso i Alba Maria Redondo Ferrer.

Mecz o wygranie grupy

W trzeciej kolejce Hiszpanki zmierzą się z Japonkami w starciu, które zdecyduje kto zajmie pierwsze miejsce w grupie C. Kostaryka i Zambia po dwóch porażkach nie mają już szans na awans.
Japonki zagrały bardzo dobrze
Irlandki od czwartej minuty prowadziły z Kanadą po trafieniu Katie McCabe. Tuż przed przerwą Megan Connolly skierowała piłkę do własnej bramki, doprowadzając do remisu. W drugiej połowie gola na wagę trzech punktów strzeliła Adriana Leon. W czwartek Australia zagra z Nigerią w innym meczu grupy B.