Niemcy zremisowali z Ukrainą w meczu towarzyskim rozegranym w Bremie

Michał Rożniatowski

12/06/2023, 20:32 GMT+2

Piłkarska reprezentacja Niemiec nie uczciła najlepiej swojego tysięcznego meczu w historii. W poniedziałek, po obfitującym w emocje boju, podopieczni Hansiego Flicka zremisowali w towarzyskim starciu z Ukrainą 3:3. A już w piątek nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się z Polską.

Anglia - Ukraina w eliminacjach ME 2024

Spotkanie na Weserstadion w Bremie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki zawodnika miejscowego Werderu, czyli Niclasa Fuellkruga.

Ukraina wypuściła wygraną z rąk

Z biegiem czasu do głosu doszli jednak Ukraińcy, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie zaskoczyli stojącego w bramce Kevina Trappa. Najpierw do wyrównania doprowadził Wiktor Cygankow, a później własnego golkipera pokonał defensor Realu Madryt Antonio Ruediger.
W drugiej połowie goście skupiali się głównie na obronie, co nie przeszkodziło im strzelić trzeciego gola, ponownie dzięki uderzeniu Cygankowa. Gdy wydawało się, że nie wypuszczą zwycięstwa z rąk, to w końcówce na 2:3 dla Niemców trafił Kai Havertz, a w doliczonym czasie - z rzutu karnego - rezulat na 3:3 ustalił Joshua Kimmich.
Dla ekipy Flicka był to pierwszy z trzech czerwcowych meczów towarzyskich. W piątek o 20.45 mistrzowie świata z 2014 roku zmierzą się na PGE Narodowym z Polską, a cztery dni później zagrają w Gelsenkirchen z Kolumbią.
Niemcy - Ukraina 3:3 (1:2)
Bramki: Fuellkrug (6.), Havertz (83.), Kimmich (90., z rzutu karnego) - Cygankow (19., 56.), Ruediger (23., sam.).