Euro 2024. Ukraiński Związek Piłki Nożnej podziękował Polsce za gościnność

27/03/2024, 14:22 GMT+1

Piłkarska reprezentacja Ukrainy pokonała Islandię 2:1 i awansowała na Euro 2024. Finałowy mecz barażowy odbył się we Wrocławiu, a formalni gospodarze w wyjątkowy sposób okazali wdzięczność Polakom.

Mecz Ukraina - Anglia w eliminacjach Euro 2024

Wtorkowe starcie do końca trzymało w ogromnym napięciu. I choć jako pierwsi na prowadzenie wyszli Islandczycy, to w drugiej połowie Żółto-Niebiescy odwrócili losy rywalizacji, pieczętując zwycięstwo golem Mychajło Mudryka w 84. minucie.
"Ukraińcy znowu udowodnili, że kiedy jest ciężko, nie poddają się, walczą do końca. [...] Ukraińcy są i będą. Ukraina jest i będzie" - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Dziękujemy Polsce za gościnność"

Podopieczni Serhija Rebrowa byli formalnym gospodarzem, ale nie rozegrali spotkania we własnym kraju. To wynik rosyjskiej inwazji, którą 24 lutego 2022 roku zainicjował reżim prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.
Ukraińska reprezentacja, podobnie jak część klubów, w ostatnich miesiącach często korzysta z gościnności Polaków. Nie inaczej było tym razem, bo finał baraży odbył się w stolicy województwa dolnośląskiego.
Ukraiński Związek Piłki Nożnej skorzystał z okazji, dziękując sąsiadowi za wsparcie. Uczynił to, umieszając stosowne hasło na znajdujących się tuż za boiskiem banerach reklamowych.
W fazie grupowej Euro 2024 rywalami Ukrainy będą kolejno: Rumunia (17 czerwca), Słowacja (21 czerwca) oraz Belgia (26 czerwca).