Polska – Niemcy: wynik meczu na żywo i relacja live

0
Krzysztof Srogosz

Akt. 16/06/2023, 22:48 GMT+2

22:46
Kończymy już naszą relację. Więcej ciekawostek z tego spotkania znajdziecie w serwisie eurosport.pl. Do zobaczenia przy okazji następnego meczu kadry.
22:45
Polska dopiero po raz drugi w historii triumfuje z Niemcami. W takich nastrojach przystąpimy do kolejnego spotkania eliminacji Euro 2024 z Mołdawią.
22:43
KONIEC MECZU! Polska pokonuje Niemców 1:0 w towarzyskim spotkaniu na PGE Narodowym w Warszawie. Wojciech Szczęsny najlepszy na boisku, Jakub Błaszczykowski pięknie pożegnany w kadrze. Czego chcieć więcej.
90
Niecelne uderzenie Brandta, już tylko minuta dzieli nas od zwycięstwa z Niemcami!
90
Niestety nie potrafimy na dłużej oddalić gry od naszej szesnastki. Szybko tracimy piłkę w ofensywie.
90
5 minut doliczonych do drugiej połowy meczu, a tymczasem Szczęsny z kolejną skuteczną interwencją, tym razem po strzale Goretzki!
88
Znów zakotłowało się w naszej szesnastce! Marius Wolf uderzał głową, Szczęsny wybronił, ale Niemcy sygnalizowali, że Polak wyciągał piłkę już z bramki. Interwencja VAR-u jednak tego nie potwierdziła i nadal prowadzimy 1:0.
87
Niemcy nie ustają z atakami, ale przypomina do bicie głową w mur. Póki co ostatnia cegiełka w postaci Szczęsnego jest po prostu nie do ruszenia.
84
Gospodarze coraz odważniej wychodzą z kontratakami, brakuje tylko dobrego wykończenia. Tym razem znów nie popisał się Frankowski, który zbyt długo czekał z podaniem.
81
Tymczasem Niemcy przeprowadzili kolejne zmiany. Leon Goretzka i Julian Brandt zastąpili Joshuę Kimmicha i Floriana Wirtza.
80
Polska
Świetne wyjście Polaków z kontrą, niestety Frankowski nie zdołał przyjąć podania na linii pola karnego i straciliśmy szansę na podwyższenie prowadzenia.
78
Kapitalna interwencja Szczęsnego po niesygnalizowanym strzale Malicka Thiawa z kilku metrów!
78
Kiwior sfaulował rywala przed polem karnym, Niemcy będą mieć dobrą okazję do dośrodkowania.
76
Damian Szymański ma jakiś problem mięśniowy. Usiadł na murawie. W jego miejsce wchodzi Krystian Bielik.
74
Kolejna wrzutka w nasze pole karne bez efektu. Polacy są jednak bardzo głęboko cofnięci, całą drużyną ustawiają się za linią piłki.
72
Polska
Przemysław Frankowski wchodzi do gry za Bartosza Bereszyńskiego.
72
Skóraś faulowany w środkowej strefie, będzie chwila oddechu dla Biało-Czerwonych.
70
Gosens uderzył z pierwszej piłki sprzed pola karnego, ale strzeliłw środek bramki, gdzie na piłkę czekał już Szczęsny.
68
Niemcy
Dwie zmiany w zespole gości: Niclas Fuellkrug i Leroy Sane za Jamala Musialę i Benjamina Henrichsa.
66
Havertz znalazł lukę w polskich zasiekach obronnych, ale piłkę po jego zaskakującym strzale zdołał wybronić Szczęsny. Jest dziś najpewniejszym punktem zespołu.