Piłkarz Bordeaux Alberth Elis doznał poważnego urazu głowy po zderzeniu z rywalem

25/02/2024, 09:16 GMT+1

Fatalnie zakończył się dla Albertha Elisa występ w meczu Ligue 2 pomiędzy Bordeaux a Guingamp (1:0). 60-krotny reprezentant Hondurasu w wyniku groźnie wyglądającego starcia z rywalem doznał poważnego urazu głowy. Do szpitala trafił w stanie śpiączki farmakologicznej.

Girondins Bordeaux - Nimes (Ligue 1)

Do zdarzenia doszło na samym początku spotkania 26. kolejki drugiej ligi francuskiej.
Po upływie zaledwie 34 sekund gry 28-latek zderzył się w powietrzu z obrońcą gości Donacienem Gomisem. Honduranin bezwładnie runął na murawie, a następnie - po kilkuminutowej interwencji medyków polegającej głównie na stabilizacji głowy gracza - został zniesiony z boiska na noszach.

Alberth Elis doznał poważnego urazu głowy

"Chciało mi się płakać"

Według wstępnych badań, jak podaje m.in. "L'Equipe", Elis doznał ciężkiego urazu głowy.
Sytuacja była na tyle poważna, że lekarze zdecydowali się wprowadzić zawodnika w stan śpiączki farmakologicznej jeszcze przed jego transportem do szpitala.
- On był pierwszy przy piłce, więc to ja faulowałem. Przez chwilę sam byłem oszołomiony. Mam nadzieję, że jego stan szybko się poprawi - powiedział Gomis.
Po meczu trener Żyrondystów Albert Riera przekazał, że ani on, ani nikt ze sztabu, nie ma bardziej szczegółowych informacji na temat Elisa. Te spodziewane są w niedzielę.
- Alberth jest w szpitalu, a my dedykujemy mu zwycięstwo - podkreślił Hiszpan.
- Pierwszy raz w karierze doświadczyłem czegoś takiego. To bardzo trudna sytuacja, chciało mi się płakać. W przerwie powiedziano nam, że Alberth nie śpi, ale więcej nic nie wiemy - dodał poruszony golkiper gospodarzy Karl-Johan Johnsson.
Finalnie piłkarze Bordeaux pokonali Guingamp 1:0 po trafieniu Zana Vipotnika w 40. minucie.
W tabeli Ligue 2 ekipa z Nowej Akwitanii zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 35 punktów. Ich sobotni rywale mają tyle samo oczek na koncie, ale plasują się o dwie lokaty wyżej.