Mbappe wrócił i strzelił gola. PSG znów rozczarowało

Akt. 20/08/2023, 11:05 GMT+2

Piłkarze PSG zremisowali na wyjeździe z Toulouse 1:1 w 2. kolejce ligi francuskiej. Bramkę dla gości zdobył Kylian Mbappe, który z powodu konfliktu z klubem pauzował w ubiegłym tygodniu.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

Mistrz Francji stracił w ostatnich tygodniach zarówno Lionela Messiego, który przeniósł się do Interu Miami, jak i Neymara, który z kolei będzie grał w Arabii Saudyjskiej. PSG rozpoczęło sezon również z Mbappe poza kadrą od niespodziewanego remisu przed własną publicznością z Lorient (0:0).

Mbappe wszedł z ławki

24-letni Mbappe, którego przyszłość po raz kolejny jest jednym z najpopularniejszych tematów w czasie okienka transferowego, na razie pozostaje w Paryżu.
W sobotni wieczór zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w 51. minucie - razem ze sprowadzonym z Barcelony Ousmane'em Dembele - i niedługo później przysłużył się swojej drużynie. Wywalczył bowiem "jedenastkę", którą wykorzystał w minucie 62.

Kylian Mbappe

To nie wystarczyło jednak obrońcom tytułu, by sięgnąć po komplet punktów. W 87. minucie do remisu doprowadził Zakaria Aboukhlal, także z rzutu karnego.
W sobotę nie popisał się również Olympique Lyon, który uległ przed własną publicznością ekipie Montpellier 1:4. Strzelec gola dla gospodarzy Alexandre Lacazette został ukarany w końcówce czerwoną kartką.