Skromne zwycięstwo PSG. Mbappe bohaterem

03/02/2024, 06:43 GMT+1

Kylian Mbappe strzelił gola i zaliczył asystę, ale nie wykorzystał też rzutu karnego, a jego Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe Strasbourg 2:1 w piątkowym meczu 20. kolejki Ligue 1. Obrońcy tytułu umocnili się na pozycji lidera.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

25-letni napastnik reprezentacji Francji stanął przed szansą już w szóstej minucie, lecz jego uderzenie z rzutu karnego obronił Alaa Bellaarouch.
W 31. minucie Mbappe zrehabilitował się, strzelając gola do pustej bramki na 1:0, po ogromnym błędzie golkipera gospodarzy, który źle wybił piłkę.
To 20. trafienie gracza PSG w obecnym sezonie Ligue 1, jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Strasbourg bez Fili

Tuż po przerwie prowadzenie paryżan podwyższył Marco Asensio, któremu asystował Mbappe, odwdzięczając się z kolei za podanie przy swoim golu.

Marco Asensio (z lewej) i Kylian Mbappe

Piłkarze Strasbourga jeszcze poderwali się do walki. W 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Dilane Bakwa, ale na więcej nie było ich stać.
W ekipie gospodarzy zabrakło leczącego od dawna kontuzję kolana Karola Fili.
Lider z Paryża ma 47 punktów i o dziewięć wyprzedza zespół Nice Marcina Bułki, który w niedzielnym szlagierze 20. kolejki zagra na wyjeździe z trzecim Brestem (35 pkt).