Kontuzja Mbappe we francuskim szlagierze. Popis nowych nabytków PSG

25/09/2023, 07:35 GMT+2

To był jednostronny francuski klasyk. Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali w meczu 6. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia 4:0. W pierwszej połowie boisko musiał opuścić kontuzjowany Kylian Mbappe.

Mbappe staranowany

Strzelanie na Parc des Princes zaczął Achraf Hakimi, który w ósmej minucie z rzutu wolnego trafił prosto w prawy, górny narożnik bramki. Jeszcze przed przerwą gola na 2:0 strzelił sprowadzony latem z Eintrachtu Frankfurt za ponad 90 milionów euro Randal Kolo Muani.

Muani doczekał się gola w PSG

Druga połowa należała do innego nowego nabytku paryżan Goncalo Ramosa. Snajper, który trafił z Benfiki za 80 mln, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali - Pau Lopeza.

Ramos strzelił dwa gole Marsylii

Co z Mbappe?

Portugalski napastnik w 32. minucie zastąpił Mbappe, który ucierpiał w starciu z obrońcą Leonardo Balerdim. Pierwsze doniesienia wskazują na to, że doszło do urazu kostki. Może to oznaczać, że reprezentant Francji nie wystąpi w ligowym spotkaniu z Clermont Foot (30 września) i w Lidze Mistrzów z Newcastle United (4 października). Mbappe strzelił w tym sezonie osiem goli - siedem w Ligue 1 i jeden z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów.

Mbappe nie dokończył pierwszej połowy

Dla piłkarzy Olympique Marsylia to pierwsza porażka w tym sezonie ligowym. Z dziewięcioma punktami OM zajmuje siódme miejsce w tabeli. PSG po niedzielnym zwycięstwie ma 11 pkt i awansowało na trzecią pozycję. Liderem jest Stade Brest z 13 punktami.