Paris Saint-Germain mistrzem Francji. AS Monako przegrało z Olympique Lyon

Akt. 28/04/2024, 21:17 GMT+2

To było nieuniknione. Piłkarze Paris Saint-Germain zostali po raz 12 w historii mistrzem Francji. Stało się to po niedzielnej porażce 2:3 drugiego w tabeli AS Monaco z Olympique Lyon.

Trening PSG przed meczem z Atalantą Bergamo

Piłkarze PSG w sobotę mogli sami zapewnić sobie mistrzostwo kraju. Potrzebowali do tego wygranej z broniącym się przed spadkiem Le Havre, ale osiągnęli tylko remis 3:3.
Co się jednak odwlecze, to nie uciecze.
Przewaga PSG nad drugim w tabeli Monaco była olbrzymia, bo wynosiła 12 punktów. Piłkarze z Księstwa musieli wygrać cztery ostatnie mecze sezonu i liczyć, że aktualni mistrzowie kraju nie będą już punktować. Taki scenariusz był oczywiście tylko fantastyczną wizją.
Jak się okazało, zespół AS Monaco potknął się na pierwszej przeszkodzie. Co prawda Wissam Ben Yedder strzelił gola już w 22. sekundzie spotkania z Lyonem, ale potem nie było już tak różowo.
W pierwszej połowie bramki dla Olympique zdobyli Alexandre Lacazette i Said Benrahma. Do remisu doprowadził po przerwie ponownie Ben Yedder, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. Decydującego o zwycięstwie gola strzelił w 84. minucie Malick Fofana.

Kylian Mbappe (z prawej) i Marco Asensio z PSG mają powody do świętowania

Święto w Paryżu

W PSG zaczęło się więc świętowanie. Dla tego zespołu jest to już dwunaste mistrzostwo Francji w historii, a także trzecie z kolei. Dzięki pieniądzom katarskich szejków paryski klub dominuje od lat na krajowym podwórku. Od 2013 roku wygrał dziesięciokrotnie.