PSG pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia 2:0 w 27. kolejce Ligue 1

01/04/2024, 08:30 GMT+2

PSG pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia 2:0 w 27. kolejce Ligue 1, mimo że od 40. minuty grało w osłabieniu. To kolejny krok w stronę obrony tytułu, bo paryżanie mają aż 12 punktów przewagi nad drugim Brestem.

Borussia Dortmund - PSG w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Brazylijczyk Lucas Beraldo, ale mimo tego osłabienia na początku drugiej części gry goście objęli prowadzenie po golu Portugalczyka Vitinhi (53.). W końcówce wynik ustalił jego rodak Goncalo Ramos (85.).

Mecze marsylczyków z paryżanami są jednymi z najbardziej prestiżowych we francuskiej piłce nożnej. PSG to 11-krotny mistrz kraju - rekordzista pod tym względem, a Olympique wznosił trofeum 10 razy.

PSG zdecydowanym liderem Ligue 1

PSG pędzi po mistrzostwo Francji

Niepokonana w ekstraklasie od 15 września, przez 22 kolejne spotkania, ekipa ze stolicy kraju ma 62 punkty. Brest zgromadził 50, a trzecie jest AS Monaco - 49. Wszystkie zespoły z czołówki odniosły w ten weekend zwycięstwa. Drużyna z Marsylii ma 39 pkt i jest siódma.

W innym niedzielnym spotkaniu Nice, z Marcinem Bułką w bramce, uległo u siebie Nantes 1:2. Drużyna polskiego bramkarza zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 43 punktów.