Paris Saint-Germain pokonało Auxerre i jest już krok od mistrzostwa Ligue 1

Akt. 21/05/2023, 22:59 GMT+2

Obrona tytułu przez Paris Saint-Germain coraz bliżej. Zawodnicy z Paryża pokonali 2:1 Auxerre w 36. kolejce Ligue 1 i mistrzostwo Francji mogą wypuścić z rąk już tylko cudem.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

Paryżanie, choć od pewnego czasu wpadki notują incydentalnie, nie mogli mimo wszystko pozwolić sobie na drzemkę. W fantastycznej formie jest bowiem rewelacyjne Lens, które od marca przegrało tylko raz - 1:3 z… PSG.

Firmowe zagrania Mbappe

Dlatego też na starcie z walczącym o utrzymanie, znajdującym się punkt nad strefą spadkową Auxerre piłkarze Christophe'a Galtiera wyszli od samego początku bardzo zmotywowani i nakręceni na zwycięstwo. Najbardziej rozochocony był także ten najlepszy z nich.
Do pokazania całego swojego potencjału Kylianowi Mbappe wystarczyły zaledwie dwie minuty, między szóstą a ósmą. Francuski geniusz najpierw serią efektownych, dynamicznych zwodów wkręcił w ziemię obrońcę gospodarzy i uderzył z bliska pod poprzeczkę, by przy drugim golu popisać się kolejnym firmowym zagraniem - bardzo mocnym, precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku.
27. i 28. ligowy gol lidera strzelców francuskiej ekstraklasy były paradoksalnie najgorszym, co mogło spotkać obrońcę tytułu. Po dwóch trafieniach PSG szybko i wyraźnie zdjęło nogę z gazu, pozwalając na coraz więcej piłkarzom beniaminka. Ci na tle wielkiego rywala zaprezentowali się ambitnie, lecz wystarczyło to jedynie na kontaktową bramkę Lassine'a Sinayoko z początków drugiej połowy.
Paryż jest już bardzo bliski obrony tytułu. Na dwie kolejki przed końcem nad drugą ekipą ma sześć punktów przewagi, więc Lens mistrzostwo mogłoby zdobyć już tylko bardzo teoretycznie, i to tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Mistrzowie Francji o postawienie kropki nad i powalczą w kolejną sobotę, w starciu ze Strasbourgiem.

Auxerre - Paris Saint-Germain 1:2

Bramki: Lassine Sinayoko (51.) - Kylian Mbappe (6, 8.)