Paris Saint-Germain - Lorient: Wynik meczu i relacja - Ligue 1

30/04/2023, 20:15 GMT+2

Nie tak kwiecień w Ligue 1 planowali zamknąć piłkarze PSG. Lider francuskiej ekstraklasy przegrał 1:3 z Lorient w 33. kolejce, i to nawet pomimo tego, że w pierwszej połowie Kylian Mbappe skorzystał z kuriozalnego błędu bramkarza Yvona Mvogo.

El gol de pillo de Mbappé para el 1-1 en el PSG-Lorient

To wyraźnie nie był dzień ani gwiazd paryżan, ani też całego zespołu z Parku Książąt. Obrońcy tytułu polegli po trafieniach, które dla zespołu ze środka tabeli zaliczyli kolejno: Enzo Le Fee i Darlin Yongwa w pierwszej połowie oraz Bamba Dieng w samej końcówce.
Dwie żółte kartki w kwadrans
Sprawę swojej drużynie znacząco skomplikował też Achraf Hakimi, który już w 20. minucie wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Pierwszą otrzymał zaledwie piętnaście minut wcześniej.
Nawet pomimo porażki w kiepskim stylu faworyzowanych bogaczy z Paryża czy czerwieni Hakimiego mecz ten zapamiętamy z zupełnie czego innego. Mijało niemalże równo pół godziny, gdy Mvogo postanowił wznowić grę we własnym polu karnym, wyrzucając piłkę przed siebie.
Nie spodziewał się jednak, że stojący obok niego Mbappe, odwrócony tyłem do akcji, ekspresowo zauważy nadarzającą się okazję na gola. Francuski mistrz i wicemistrz świata bez namysłu zwietrzył szansę i trafił do siatki obok bezradnie rozkładającego ręce bramkarza Lorient.
Ten próbował szukać winnych swojego błędu, początkowo starał się też znaleźć zrozumienie u sędziego, lecz nie wznawiał akcji ze stałego fragmentu gry, więc Kylian, który wykazał się tutaj dużym sprytem i przytomnością umysłu, miał pełne prawo przerwać to rozegranie i wyrównać stan spotkania.
Bramka ta, choć pamiętna, losów meczu mimo to nie odmieniła. PSG przegrało, lecz nad drugą Marsylią ma nadal bezpieczną, ośmiopunktową przewagą, która może zostać zmniejszona do wciąż pięciu punktów, jeżeli OM pokona w niedzielny wieczór Auxerre.