Ligue 1 2022/23. PSG - Lens. Wynik i relacja z meczu - piłka nożna

15/04/2023, 23:05 GMT+2

Paris Saint-Germain, grając przez większość spotkania w przewadze jednego zawodnika, wygrało na własnym boisku z Lens 3:1 i zrobiło duży krok w kierunku kolejnego mistrzostwa Francji. W ekipie gości dobry występ zanotował Przemysław Frankowski, który okrasił to golem z rzutu karnego.

Przemysław Frankowski wykorzystał jedenastkę w meczu z PSG

Mecz na szczycie Ligue 1 nie mógł gorzej rozpocząć się dla Lens. Już w 19. minucie z boiska wyleciał Salis Abdul Samed. Reprezentant Ghany ostrym wślizgiem zaatakował Achrafa Hakimiego. Sędzia defensywnemu pomocnikowi gości od razu pokazał czerwoną kartkę.
Grające w osłabieniu Lens bezbramkowy wynik utrzymało do 31. minuty, gdy Brice'a Sambę pokonał Kylian Mbappe.
Chwilę później doskonałą szansę na wyrównanie zmarnował Przemysław Frankowski. Po dobrym podaniu Loisa Opendy polski skrzydłowy nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na rzucie rożnym.
Bomba Vitinhi, trafienie Messiego
W 37. minucie było już 2:0. Zbyt dużo wolnego miejsca przed polem karnym miał Vitinha. Popisał się on mocnym i precyzyjnym strzałem.
Przed przerwą PSG trafiło rywala po raz trzeci. Kapitalną akcję rozegrali Mbappe i Lionel Messi. Francuz podał piętą do Argentyńczyka, a ten z ostrego kąta nie dał szans na obronę Sambie.
Frankowski z karnego
W 58. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla... Lens! W rękę zagłówkował sobie Fabian Ruiz. Do rzutu karnego podszedł Frankowski. Polak nie kombinował, tylko oddał mocny strzał. Intencji strzelca nie wyczuł Gianluigi Donnarumma i Frankowski mógł się cieszyć z czwartego gola w tym sezonie.
Frankowski, który obok Opendy i Facundo Mediny był najbardziej aktywnym graczem Lens, znów pokazał się z dobrej strony w 75. minucie, kiedy oddał mocny strzał z dystansu. Końcami palców nad poprzeczką przeniósł piłkę Donnarumma.
PSG wygrało z Lens 3:1 i nad drużyną prowadzoną przez trenera Francka Haise ma już dziewięć punktów przewagi.
Cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Łukasz Poręba. W kadrze meczowej nie było kontuzjowanego Adama Buksy.
Paris Saint-Germain - RC Lens 3:1 (3:0)
Bramki: Mbappe 31', Vitinha 37', Messi 40' - Frankowski 60' (z karnego)