"Wypożyczony" z AS Monaco do PSG Kylian Mbappe zadebiutuje dzisiaj w barwach paryskiego klubu. Mimo że ma dopiero 18 lat, za rok władze PSG wykupią go z Monaco za 180 milionów euro. Neymar, Julian Draxler, Kylian Mbappe i Edison Cavani - tak wygląda czwórka zamachowana na zespół Metz. Gospodarze mają dwa wyjścia: sprawić sensacje albo modlić się o najniższy wymiar kary. Zapraszamy do relacji NA ŻYWO

Ligue 1 / 5. dzień meczu
Stade Saint-Symphorien / 08.09.2017

Akt. 08/09/2017, 22:35 GMT+2

90
Koniec meczu! Metz już w beznadziejnej sytuacji. Cavani, Mbappe, Neymar, Cavani, Lucas. To była demolka na gospodarzach i "Joga Bonito" w wykonaniu PSG. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!
87
Nokaut na ekipie Metz! Dobrze grający w przodzie Thomas Meunier zgrał piłkę do Lucasa. Brazylijczyk najpierw musnął piłkę w słupek, a potem wtoczył futbolówkę do pustej już bramki. Przeliczył się z wyjściem z bramki Kawashima, który w momencie dobitki Lucasa był już plecami do rezerwowego PSG.
83
Ostatnia zmiana w barwach PSG. Christopher Nkunku w miejsce Adriena Rabiota
77
Thiago Motta i Edison Cavani kończą mecz w Metz. Na ostatnie kilkanaście minut pojawili się Giovani Lo Celso i Lucas Moura.
75
I mamy siódmego gola Cavaniego w tym sezonie. Z lewej strony dośrodkowywał Yuri, potem w polu karnym mieliśmy małego flippera, a skorzystał na tym Cavani, który czubkiem buta pokonał Kawashimę. 4:1 dla PSG.
Neymar na 3:1. A wyglądało to tak...
69
On też musiał dziś trafić do siatki! Neymar na 3:1 dla PSG. Brazylijczyk przejął piłkę na 40 metrze od bramki Kawashimy. Podprowadził piłkę i strzałem z dystansu ostatecznie zabił mecz. Niezły rogal wyszedł najdroższemu piłkarzowi świata.
Tak wygląda premierowy gol Kyliana Mbappe dla PSG!
65
Bomba Cavaniego i poprzeczka ratuje Metz!
62
Trener Metz Philippe Hinschberger wyrzucony na trybuny!
59
Paryż szybko zamienia przewagę na gola! Kylian Mbappe strzela pierwszego gola w historii występów dla PSG. Zaczęło się od podania Francuza w kierunku Neymara, piłkę Ivan Balliu, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że zagrał prosto do Mbappe. Nastolatek z piłką na szesnastym metrze to niebezpieczeństwo. Piękny płaski strzał i 2:1 dla PSG!
55
Czerwona kartka dla Benoit Assou-Ekotto! Ostre wejście w Mbappe. Trafił w piłkę Kameruńczyk, ale zrobił to zbyt ostro i - co najważniejsze - wślizgiem od tyłu. Metz będzie musiało radzić sobie w dziesiątkę przez 35 minut.
A tutaj jakby to powiedział Robert Lewandowski "Le Cabaret" z 48. minuty.
54
Nudy, nudy w Metz. PSG pilnuje piłki, ale nic z tego nie wynika. Na razie rodzą się z tej dominacji kolejne stałe fragmenty dla paryżan.
48
Mógł mieć dublet Riviere, ale to on zakończył serię parodii w wykonaniu obu ekip. Najpierw do Areoli źle zagrał Kimpembe, a bramkarz PSG głową wystawił piłkę napastnikowi Metz. Riviere spudłował z siedmiu metrów.
47
Na drugą połowe dwie minuty spóźnił się trener PSG Unai Emery. Hiszpan dopiero teraz powrócił na ławkę rezerwowych.
46
Wszyscy gotowi? Zaczynamy drugą połowę w Metz!
Powoli wracamy do Francji. Wracamy z golem wyrównującym. Nolan Roux!
45
Przerwa w Metz! Na razie mamy - co by nie pisać i mówić - sensacje. 1:1!
42
Kawashima ma ręce pełne roboty. Bardzo dobrze obronił płaski strzał Neymara. Do Brazylijczyka świetnie podawał Mbappe. Francuz gra dzisiaj na dziesiątce, na razie radzi sobie przeciętnie.