Hiszpanie pokonali Włochów i awansowali do finału Ligi Narodów

15/06/2023, 22:49 GMT+2

Hiszpanie pokonali Włochów 2:1 i to oni zagrają w finale Ligi Narodów przeciwko Chorwacji w niedzielę. Wcześniej w meczu o trzecie miejsce Holendrzy zmierzą się z reprezentacją Italii.

Włochy – Hiszpania w półfinale Euro 2020

W środowy wieczór zainaugurowano decydującą fazę Ligi Narodów. W tym sezonie decydujące spotkania odbywają się w Holandii. W pierwszym półfinale Chorwacja pokonała gospodarzy 4:2.

Wybuchowe 11 minut

Czwartkowa rywalizacja Hiszpanii z Włochami w Enschede była powtórką z ostatniego półfinału Euro 2020.
Selekcjoner Hiszpanów Luis de la Fuente buduje zespół z mieszanki doświadczenia z młodością. Wystarczy wspomnieć, że w wyjściowym składzie znalazł się 37-letni Jesus Navas oraz 18-letni Gavi.
To właśnie drużyna La Furia Roja objęła prowadzenia zaledwie po trzech minutach. Błąd w defensywie przy wyprowadzeniu piłki popełnił Leonardo Bonucci, a swojego drugiego gola w kadrze strzelił Yeremy Pino.
Zaledwie osiem minut później był remis. Jorginho zagrał z głębi pola do Nicolo Zaniolo, a piłkę ręką po jego strzale w polu karnym zagrał Robin Le Normand. Jedenastkę pewnie wykorzystał Ciro Immobile.

Cios za cios

Włosi poszli za ciosem, znów świetnie prostopadle zagrywał Jorginho, piłkę przejął włączający się do akcji Davide Frattesi, ale pomocnik Sassuolo był na spalonym. Było to ostrzeżenie dla Hiszpanów, którzy musieli uważać na dobrze funkcjonujących i wymieniających się pozycjami podopiecznych Roberto Manciniego.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie i wszystko miało rozstrzygnąć się w drugich 45 minutach.
Znów po wznowieniu gry przysnęli zawodnicy z Italii. Świetną okazję miał, ale jej nie wykorzystał, Alvaro Morata. Dalekim podaniem popisał się rezerwowy Marco Asensio, Mikel Merino przegrał walkę z Gianluigim Donnarummą, a napastnik Atletico Madryt nie trafił w bramkę.
Dwadzieścia minut później ponownie o pechu mógł mówić Frattesi, ale tym razem górą był Unai Simon.
Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kibiców Hiszpanii w ekstazę wprawił Joselu. Strzał zza pola karnego oddał Rodri, piłka trafiła po rykoszecie do napastnika Espanyolu, a ten posłał ją do pustej bramki. To jego trzecie trafienie w trzecim meczu w kadrze.
Dzięki późno zdobytej bramce to podopieczni de la Fuente zagrają w finale rozgrywek z Chorwacją w niedzielę (20.45). Włosi w meczu o trzecie miejsce (15.00) zmierzą się z Holandią.