Liga Mistrzów 2023/24: Serge Gnabry szybko opuścił boisko. Kontuzja napastnika Bayernu w meczu z Realem o finał

Mariusz Czykier

Akt. 08/05/2024, 23:42 GMT+2

Serge Gnabry wszedł na boisko w Madrycie naładowany energią, zdołał oddać groźny strzał w kierunku bramki Realu, ale po 27 minutach musiał opuścić plac gry. Napastnik Bayernu Monachium nie będzie dobrze wspominał środowego wieczoru w stolicy Hiszpanii, tym bardziej że jego zespół przegrał 1:2.

Real Madryt trenował przed meczem z Bayernem Monachium w pierwszym półfinale LM

Gnabry w tym sezonie więcej czasu spędzał poza boiskiem niż na nim. Pauzował na początku sezonu z powodu złamania ręki, przez kontuzję mięśnia nie grał od połowy grudnia aż do początku marca. Uraz odnowił mu się później w połowie kwietnia.
Wszystko wskazywało jednak na to, że 28-latek ma w końcu szansę na rozegranie dobrego spotkania. W Monachium, w pierwszym meczu o finał Ligi Mistrzów, wszedł na końcowe minuty, zastępując Thomasa Muellera. W rewanżu Thomas Tuchel postawił na Gnabry'ego już od pierwszych minut.

Kolejna kontuzja napastnika

Zaczęło się dobrze. Już w pierwszych minutach spotkania, rozgrywanego w bardzo szybkim tempie, niemiecki napastnik znalazł się w doskonałej sytuacji. Wypuszczony przez pomocników znalazł się w polu karnym Realu. Zamiast jednak dośrodkowywać, zdecydował się na strzał. Piłka minęła bramkę Andrija Łunina.
Później Gnabry rozegrał jeszcze kilka akcji, ale w 27. minucie prysnął sen niemieckiego napastnika o bramce na wagę awansu do finału. Gnabry musiał opuścić boisko, prawdopodobnie z odnowioną po raz kolejny kontuzją mięśnia lewej nogi.

Serge Gnabry doznał kontuzji w meczu Real Madryt - Bayern Monachium w półfinale Ligi Mistrzów

Został zastąpiony przez Alphonso Daviesa przy stanie 0:0. W 67. minucie zmiennik Gnabry'ego strzelił gola dającego prowadzenie drużynie z Monachium.