Szalony mecz Napoli. Zieliński w głównej roli

Akt. 21/09/2023, 00:35 GMT+2

Mocny polski akcent na otwarcie nowego sezonu Ligi Mistrzów. Napoli pokonało na wyjeździe Bragę 2:1 w meczu 1. kolejki grupy C, a kluczowego gola wypracował Piotr Zieliński.

Napoli świętowało mistrzostwo Włoch

W zeszłym, już legendarnym sezonie klub z Neapolu miał chrapkę na osiągnięcie czegoś wielkiego w Europie. W ćwierćfinale zatrzymał się jednak dosyć niespodziewanie na Milanie.

Wstrzelił kluczową piłkę

Neapolitańczycy musieli więc skupić się jedynie na wyczekiwanym od trzech dekad mistrzostwie Włoch. Teraz, pomimo dosyć słabego początku w Serie A, chcą znów spróbować swoich sił w Champions League.
Pierwsze podejście to wyjazd na słynny, urokliwy stadion w Bradze. Do 84. minuty wydawało się, że będzie to wyzwanie dosyć łatwe, gdyż gola chwilę przed przerwą strzelił Giovanni Di Lorenzo. Dla Bragi niedługo przed końcowym gwizdkiem odpowiedział jednak Bruma. Zrobiło się 1:1.
Ostatnie zdanie należało mimo to do mistrzów Włoch. Trzy minuty przed końcem Piotrek Zieliński zagrał wzdłuż linii bramkowej ostrą piłkę, a ta odbiła się przypadkowo od Sikou Niakate, co rozstrzygnęło losy meczu. 2:1 dla Napoli, a Polak w głównej roli.
Napoli dołączyło zatem na czele grupy C do Realu Madryt, który wcześniej wygrał 1:0 z Unionem Berlin. Wielkich różnic między możnymi a outsiderami grupy na razie nie ma.