Świetny występ Polaka w Lidze Mistrzów. "Frankowski – MVP"

25/10/2023, 08:59 GMT+2

Przemysław Frankowski potwierdził wysoką formę. Skrzydłowy popisał się asystą w zremisowanym przez Lens 1:1 meczu Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven. Udanych akcji i podań Polaka było więcej. Francuski Eurosport określił go mianem "wszechobecnego".

Przemysław Frankowski na konferencji reprezentacji Polski (TVN24)

Dla wicemistrzów Francji podział punktów u siebie może okazać się niezwykle cennym wynikiem. Dzięki niemu utrzymali drugie miejsce w tabeli grupy B (wcześniej pokonali 2:1 Arsenal i zremisowali 1:1 z Sevillą), zachowując trzypunktową przewagę nad PSV i Sevillą.

Frankowski show

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie znakomity mecz Frankowskiego. To właśnie reprezentant Polski był motorem napędowym licznych akcji w drugiej połowie, popisując się wieloma groźnymi dośrodkowaniami z prawej strony.
Ekipa z Eindhoven była bardzo groźna, a od 54. minuty prowadziła po golu Johana Bakayoko. Lens potrafiło jednak stratę odrobić. Jedenaście minut później Frankowski po raz kolejny dośrodkował w pole karne, a tam jego podanie na gola zamienił Elye Wahi.
"Frankowski – MVP" – nie mieli wątpliwości dziennikarze francuskiego Eurosportu, opisujący wtorkowy mecz. "Co za silnik! Niesamowite dośrodkowania reprezentanta Polski były amunicją dla napastników Lens. To właśnie on popisał się decydującym podaniem. Gospodarze grali wyłącznie prawą stroną. Przy lepszej skuteczności napastników, cieszyliby się ze zwycięstwa" – napisano.