Raphinha strzelił pierwsze gole w Lidze Mistrzów i został piłkarzem meczu

11/04/2024, 09:04 GMT+2

Raphinha po transferze do Barcelony długo nie spełniał pokładanych w nim nadziei, ale odpłacił za zaufanie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Brazylijczyk w środowy wieczór popisał się dubletem w Paryżu, strzelając swoje pierwsze gole w tych prestiżowych rozgrywkach. W dużej mierze to dzięki niemu drużyna z Katalonii wygrała na wyjeździe 3:2.

Barcelona trenowała przed rewanżem 1/8 Ligi Mistrzów z Napoli

Wydawało się, że to Robert Lewandowski, czyli jeden z najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów będzie największym zagrożeniem dla PSG. Polak zebrał pochlebne recenzje za swój występ, ale to Raphinha odegrał kluczową rolę w ofensywie i po spotkaniu zasłużenie odebrał nagrodę dla piłkarza meczu.

Raphinha z dubletem

Brazylijczyk dał prowadzenie gościom w 37. minucie spotkania, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Po akcji zainicjowanej przez Lewandowskiego bramkarz PSG Gianluigi Donnarumma wybił piłkę pod nogi Raphinhi, który nie zmarnował takiej szansy. Był to jego premierowy gol w LM. Ostatnim piłkarzem Barcelony, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach w fazie ćwierćfinałowej, był Yaya Toure w 2008 roku.
Paryżanie odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami po przerwie. Piłkę do siatki na początku drugiej odsłony posłali Ousmane Dembele i Vitinha. Niewiele później Raphinha znów wcielił się jednak w rolę rasowego snajpera, doprowadzając do remisu. Kapitalne podanie otwierające drogę do bramki posłał do niego Pedri, a reprezentant Canarinhos z woleja pokonał zaskoczonego bramkarza.
Co ciekawe, był to jego pierwszy dublet w barwach Barcelony, dla której rozegrał już 80 meczów we wszystkich rozgrywkach.
Szalę zwycięstwa przechylił Andreas Christensen, który pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej. Rewanż decydujący o awansie do półfinału Ligi Mistrzów w Barcelonie odbędzie się we wtorek 16 kwietnia.