PSG z cenną wygraną na inaugurację Ligi Mistrzów

Akt. 20/09/2023, 00:53 GMT+2

Drużyna Paris Saint-Germain pokonała u siebie 2:0 (0:0) Borussię Dortmund w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Ekipa trenera Luisa Enrique przeważała przez większość spotkania i wygrała w pełni zasłużenie.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

Zespół PSG mocno się zmienił przed obecnym sezonem. Odeszli z niego przede wszystkim gwiazdorzy Leo Messi i Neymar. Ich następcy nieszczególnie zaczęli sezon w Ligue 1, w pięciu meczach zdobywając tylko osiem punktów. W ostatnim starciu ligowym paryżanie sensacyjnie przegrali u siebie z Nice 2:3.

PSG miało inicjatywę

W Borussii Dortmund także doszło do kilku zmian, zespół opuścił m.in. Jude Bellingham, ale wicemistrzowie Niemiec lepiej zaczęli sezon. Ekipa BVB wygrała dwa mecze w Bundeslidze i tyle samo zremisowała. W ostatnim spotkaniu pokonała S.C. Freiburg 4:2.
Przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów trudno było wskazać zdecydowanego faworyta, choć więcej szans na trzy punkty dawano mistrzom Francji. Oba zespoły na pewno chciały dobrze zacząć grę w europejskich pucharach.
Od początku spotkania przewagę osiągnął zespół Enrique. Po kilku dynamicznych akcjach, które nie zakończyły się strzałem, w 19. minucie Vitinha uderzył z dystansu i trafił w słupek. PSG prowadziło grę, a drużyna trenera Edina Terzicia była cofnięta na własną połowę i liczyła na szybką kontrę.
Gospodarze cały czas mieli inicjatywę, ale efektem ich starań były głównie rzuty rożne. Mimo ataków PSG do przerwy był wynik bezbramkowy.

Gol po wyjściu z szatni

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla paryżan. Najpierw Achraf Hakimi i Ousmane Dembele rozmontowali obronę rywala na prawej stronie. Dośrodkowanie dotarło do Kyliana Mbappe, a piłka po jego strzale trafiła w rękę Niklasa Suele. Sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił sam Mbappe. Francuz imponuje formą strzelecką, bo w lidze ma już na koncie siedem trafień.

Achraf Hakimi, Kylian Mbappe i Vitinha cieszą się z drugiego gola

Po tym golu paryżanie poszli za ciosem. W 58. minucie Hakimi przeprowadził kapitalną akcję dwójkową z Vitinhą, którą sam zakończył celnym strzałem. Prowadząc 2:0, miejscowi zwolnili tempo, kontrolując wydarzenia boiskowe.
Najlepszą okazję na strzelenie bramki kontaktowej goście mieli w 79. minucie. Wówczas 19-letni Jamie Bynoe-Gittens trafił w słupek. Swoje szanse mieli też paryżanie, a nieskuteczny był m.in. Mbappe. Do końca meczu więcej goli już nie padło.
PSG objęło prowadzenie w grupie F. Kolejne są AC Milan i Newcastle, które we wtorek zremisowały bezbramkowo.