Paris Saint-Germain - AC Milan: wynik i relacja

Akt. 25/10/2023, 23:39 GMT+2

Konfrontacja Paris Saint-Germain z AC Milan w Paryżu była zapowiadana jako hit 3. kolejki Ligi Mistrzów. Okazało się, że tylko poziom zaprezentowany przez gospodarzy mógł zadowolić kibiców. PSG zasłużenie wygrało 3:0 (1:0) i awansowało na pozycję lidera grupy F.

PSG - Milan w 3. kolejce Ligi Mistrzów (Getty Images)

Grupa F w tym sezonie LM dostarcza wielu emocji. PSG, Milan, Borussia Dortmund i Newcastle United zaciekle walczą o awans. Paryżanie w 2. kolejce spotkań sensacyjnie ulegli 1:4 angielskiej ekipie. Z kolei Milan stracił punkty z BVB (0:0). W środę przyszedł czas na poprawienie swojego dorobku.

Gole dla PSG

Przed spotkaniem na Parc des Princes więcej szans na wygraną dawano gospodarzom. Pierwsze pół godziny meczu były jednak bardzo wyrównane. Oba zespoły miały swoje okazje, ale raziły brakiem skuteczności pod bramką rywali.
Przełom nastąpił w 32. minucie. Najpierw 17-letni Warren Zaire-Emery przedarł się z piłką środkiem pola i podał do Kyliana Mbappe. Kapitan reprezentacji Francji łatwo ograł jednego z obrońców i płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

Kylian Mbappe cieszy się z kolegami z pierwszego gola

Po zmianie stron inicjatywę od początku mieli paryżanie. Najpierw do siatki trafił Ousmane Dembele, ale sędzia nie uznał gola, bo wcześniej w trakcie akcji był faul. Ten sam piłkarz błysnął także w 53. minucie. Wówczas przedarł się z piłką w pole karne, mocno strzelił i choć bramkarz piłkę odbił, to poprawka Randala Kolo Muaniego była już bezbłędna.
Po stracie drugiego gola Milan zawodził. Włosi starali się, ale nie byli w stanie strzelić gola kontaktowego. Bez powodzenia uderzali m.in. Rafael Leao i Olivier Giroud. Paryżanie przez większość czasu kontrolowali jednak mecz, a w końcówce Lee Kang-In ustalił wynik na 3:0.
Po tej wygranej zespół trenera Luisa Enrique został liderem grupy F, mając na koncie sześć punktów. W środę Borussia pokonała Newcastle i oba te zespoły mają po cztery "oczka". Milan jest w najgorszej sytuacji (2 pkt.).