Ronald Araujo faulował? Były sędzia ocenia czerwoną kartkę dla piłkarza Barcelony w meczu z PSG

17/04/2024, 07:58 GMT+2

Kto wie, jak potoczyłyby się losy Barcelony w Lidze Mistrzów, gdyby nie czerwona kartka dla Ronalda Araujo w rewanżu ćwierćfinałowego meczu z PSG. W Hiszpanii sytuacja ta wzbudziła dużo kontrowersji. Były międzynarodowy sędzia Eduardo Iturralde Gonzalez przekonuje, że piłkarz nie powinien być wyrzucony z boiska.

Barcelona - Napoli w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Przed tygodniem w Paryżu Katalończycy wygrali 3:2, a w 12. minucie wtorkowego rewanżu po trafieniu Raphinhi powiększyli przewagę w dwumeczu. Sytuacja Barcelony wydawała się komfortowa, ale w 29. minucie doszło do wydarzenia, które - jak się okazało - miało ogromny wpływ na dalsze losy rywalizacji.
Czerwoną kartkę po faulu na wychodzącym na dogodną pozycję Bradleyu Barcoli zobaczył Araujo. Protesty ze strony gospodarzy, a najbardziej samego winowajcy, na nic się zdały. Rumuński sędzia Istvan Kovacs był pewny swej decyzji.

Iturralde Gonzalez: VAR nie wchodzi w grę

Nie zgadza się z nią Gonzalez. Były międzynarodowy sędzia (1998-2012) uważa czerwoną kartkę dla urugwajskiego obrońcy za niesprawiedliwą. - To nawet nie jest faul - grzmi ekspert dziennika "AS" i rozgłośni radiowej Cadena SER.
Wielu kibiców z pewnością zastanawiało się, dlaczego Kovacs nawet nie pofatygował się do monitora VAR, by obejrzeć sytuację na spokojnie.
- VAR nie wchodzi w grę, ponieważ na wozie sędziowie uznali decyzję za dobrą, przyznając rację Kovacsowi - tłumaczył były baskijski arbiter.

Ronald Araujo wyrzucony z boiska za faul na Bradleyu Barcoli w meczu Barcelona - PSG w Lidze Mistrzów

A czy nie mógł gwizdnąć samego faulu, wstrzymując się od pokazania czerwonej kartki? - Araujo położył rękę na ramieniu rywala w walce o piłkę, a on upada. Dla mnie nie ma tu żadnego przewinienia. Jeśli już jednak arbiter je dostrzegł, czerwona kartka nie podlega dyskusji - podkreślił.
Gra Katalończyków się posypała. Przegrali 1:4 i odpadli z rozgrywek.